Tego jeszcze nie było. Organizacje pozarządowe, które działają na rzecz dzieci niepełnosprawnych już w najbliższą sobotę spotkają się we Wrocławiu, aby rozmawiać o wspólnym działaniu. – Warto przyjść i reprezentować interesy swojej organizacji – zaprasza Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

To właśnie ta fundacja jest pomysłodawcą I Kongresu Organizacji Pozarządowych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Partnerstwo”. Sama na co dzień zajmuje się losem dzieci niepełnosprawnych z wadami rozwojowymi. – Celem tego Kongresu jest poprawa życia osób niepełnosprawnych i ułatwienie dostępu do szeroko rozumianej opieki i pomocy – wyjaśnia Komar. – Chcielibyśmy wypracować zasady współpracy między organizacjami, przedstawicielami samorządowymi, środowiskami medycznymi i organizacjami pomocy społecznej – dodaje.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że przed nimi długa droga. Mają jednak świadomość, że dzięki wspólnym działaniom organizacje pozarządowe mogą zacząć być inaczej postrzegane. Po prostu, jako partner do dyskusji.

– Tylko aktywnie uczestnicząc w pracach nad poprawą relacji jesteśmy w stanie kształtować model potrzebny do realizacji zadań statutowych Organizacji – tłumaczy Tomasz Krakowiak, z Fundacji „Potrafię Pomóc”.  – Właśnie dlatego zachęcamy do przyjścia. W myśl zasady „nieobecni nie mają prawa głosu”. Warto przyjść i reprezentować interesy swojej organizacji i jej podopiecznych – zachęca Komar.

Kongres pod patronatem medialnym DzielniceWrocławia.pl odbędzie się w sobotę, 1 października w Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym przy Placu Grunwaldzkim 24A. Początek o godz. 10.

Więcej informacji na stronie internetowej www.kongres-opp.pl.

 

(Daniel E. Groszewski)