Historia baseballu w stolicy Dolnego Śląska sięga lat osiemdziesiątych, jednak największy obecnie klub w województwie został zarejestrowany jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w 2004 roku. Jubileusz KSB zbiega się z powrotem drużyny seniorów do Ekstraligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej baseballu w Polsce. W ostatnim sezonie z bilansem piętnastu zwycięstw i z jedną porażką wrocławianie wywalczyli mistrzostwo pierwszej ligi.

plakat7

– Nasza historia jest pełna sprzeczności, trudno jest budować profesjonalny baseball w kraju, gdzie dyscyplina jest mało popularna, my jednak codziennie poświęcamy swój czas dla treningu i rozwoju klubu, zakładając, iż już jesteśmy poza niszą, tak jest łatwiej funkcjonować, nie ma się granic w kreatywnym podejściu do sportowej pasji – mówi Piotr Duszeńko z KSB.

Już od dziesięciu lat zawodnicy co roku organizują imprezę, która podsumowuje miniony sezon, jak również jednoczy środowisko przed nowymi rozgrywkami. Dwudziestego lutego w czwartek podczas urodzinowej imprezy KSB w Klubie Muzycznym Poziom 1, istnieje możliwość spotkania wrocławskich baseballistów, obejrzeć ich historię podczas projekcji zdjęć sezon po sezonie oraz poznać nowe twarze w pierwszej drużynie. O ile już od dłuższego czasu było wiadomo, iż KSB wzmocni dwóch zagranicznych zawodników – Ray Wojtala ze Stanów Zjednoczonych oraz Tony Hsu z Tajwanu, tak niedawno ujawniono najważniejszy „polski” transfer. Oficjalnie wiadomo, że Paweł Łakomy zagra w barwach KSB, niezwykle doświadczony zawodnik z Miejskiej Górki z szesnastoletnim stażem „ligowca” oraz karierą w reprezentacji kraju. Zmian i nowości w KSB od początku roku nie brakuje, po walnym zgromadzeniu klubu wybrano na kolejne dwa lata nowy zarząd, gdzie na fotel prezesa powrócił jeden z założycieli KSB – Piotr Duszeńko. W składzie reprezentacji klubu znaleźli się także Paweł Lipiński, Marek Bisaga oraz Łukasz Tur. Podczas części oficjalnej organizatorzy przewidują wręczenie nagród i podziękowań dla najbardziej zasłużonych działaczy oraz przyjaciół klubu, specjalną statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika 2013 roku otrzyma Marcin Musiałek,  grający trener KSB.

Wrocławianie jak również cala baseballowa Polska czeka na decyzję o zaproszeniu dyscyplin do programu The World Games 2017, w przypadku włączenia baseballu do TWG istnieje ogromna szansa rozwoju, najlepszy prezent z okazji jubileuszu klubu jaki można sobie wymarzyć.

– Rok 2014 dobrze się dla nas rozpoczął, pracujemy by w marcu ogłosić dwie sensacyjne jak na baseball wiadomości. Wciąż także trwa serial pod tytułem „nie mamy profesjonalnego boiska w mieście”, jednak i to może się wkrótce zmienić. Organizacyjnie i sportowo będziemy gotowi na długi sezon, już w pierwszej kolejce w kwietniu do Wrocławia przyjedzie mistrz  Centaury Warszawa, nic tak bardzo nie motywuje jak spotkanie ze stołecznym zespołem – dodaje Piotr Duszeńko.

Urodziny Klubu Sportowego Baseball Wrocław

czwartek, 20 lutego, godz. 20
Klub Muzyczny Poziom 1,
ul. Świętego Mikołaja 8/11,
wstęp wolny

Autor | PK

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiotr Zarzycki | Rower we Wrocławiu
Następny artykułWystawa Grand Press Photo w Pasażu Grunwaldzkim
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.