W związku z planowanym zakończeniem prac na ulicy Podwale przy pl. Orląt Lwowskich, na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły i Dmowskiego oraz na skrzyżowaniu ulicy Dubois i Pomorskiej, od soboty, 13 sierpnia 2011 roku zostanie przywrócone kursowanie tramwajów linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 przez pl. Jana Pawła II.

fot. MPK Wrocław

Jednakże z uwagi na proces wiązania ułożonej kostki brukowej w rozjeździe tramwajowym na ulicy Dubois, autobusy linii C, 128, 240 i 250 nadal będą zatrzymywały się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych na jezdni ulicy Dubois.

Ponadto 13 sierpnia 2011 roku planowane jest rozpoczęcie prac związanych z wymianą rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Kołłątaja oraz na ulicy Pomorskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Dubois i na placu Staszica.

W związku z tym 12 linii tramwajowych będzie kursowało objazdami.

Tramwaje linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 będą kursowały przez ulicę Chrobrego zamiast przez ulicę Pomorską. Dodatkowo tramwaje linii 24 w kierunku Osobowic będą kursowały przez ulicę Szewską, a tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały przez pl. Legionów. Tramwaje linii 9 będą kursowały objazdem przez ul. Małachowskiego, Pułaskiego i pl. Wróblewskiego.

Dwójka” i „siedemnastka” będzie kursowała przez pl. Teatralny i ul. Teatralną.  Tramwaje linii 5 pojadą przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego, tramwaje linii 11 przez pl. Orląt Lwowskich, ul. Podwale, pl. Teatralny i ul. Teatralną., a tramwaje linii 8 pojadą od pl. Powstańców Wielkopolskich przez ul. Słowiańską, pl. Bema, most Pokoju, pl. Dominikański, ul. Teatralną, Arkady, ul. Stawową do Uniwersytetu Ekonomicznego.
Zerówka” (0L i 0P) z uwagi na brak przejezdności przez rozjazd tramwajowy od Arkad w kierunku ulicy Małachowskiego będzie kursowała objazdem przez Uniwersytet Ekonomiczny (pętla na terenie zajezdni przy ulicy Ślężnej).

Z uwagi na planowane prace torowe w jezdni ulicy Kołłątaja również zostanie wprowadzona zmiana w kursowaniu  komunikacji autobusowej. Autobusy linii K oraz kursy nocnych linii autobusowych od strony pl. Dominikańskiego będą skierowane objazdem od ulicy Kołłątaja przez ulicę Kościuszki, Dworcową i Piłsudskiego, autobusy linii 113, 247, 249, 257,  602 i 612 od ulicy Peronowej pojadą przez ulicę Kołłątaja, Rejtana i Stawową.
Kursy linii 715 od Tarnogaju zostaną skierowane do pętli przy Dworcu Głównym PKP na ulicy Suchej (przystanek autobusowy linii 135).

 

(Justyna Lekawska / UM)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAquapark otwarty w święto
Następny artykułPrzywróćmy orzełka naszym koszykarzom
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.