Miesiąc – dokładnie tyle dzieli kibiców klubu z Dolnego Śląska od pierwszego, oficjalnego meczu ich ulubienic w sezonie 2016/2017. Będzie to pierwszy sezon, w którym w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra aż 14 drużyn z całej Polski. Oznacza to jeszcze większą dawkę siatkarskich emocji. Pierwsze już 16 października, kiedy to Impelki na własnym parkiecie podejmą rywalki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W składzie wrocławskiej drużyny zaszły zmiany. Udało się jednak utrzymać trzon zespołu – w Impel Wrocław kolejny sezon występować będzie Agata Sawicka, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, czy Joanna Kaczor. Nie zabrakło miejsca także dla Andreii KossanyiovejAleksandry Sikorskiej, która rozpoczyna swoją przygodę z nową pozycją – przyjęciem. W przerwie międzysezonowej do drużyny dołączyły ważne ogniwa – Megan Courtney, Micha Hancock, Natalia Mędrzyk, Izabela Bałucka oraz Adrianna Wysocka. Do Wrocławia po dwóch latach powraca także Katarzyna Konieczna. Biało – zielone barwy reprezentować będą również Barbara Cembrzyńska i Magda Stasiak – tym razem głównie w seniorskiej drużynie.

Inauguracyjne spotkanie obędzie się w niedzielę, 16 października o godzinie 17:00 we wrocławskiej Hali Orbita. Wkrótce informacje o biletach i karnetach.