Gwiazdy polskiej lekkoatletyki we Wrocławiu! Piotr Małachowski kontra Kanter i Urbanek, Anita Włodarczyk przeciw Hrasnovej i Fiedorow, Paweł Fajdek zmierzy się z Pars, a Joanna Wiśniewska z Karoliną Makul, Katarzyną Moś i Darią Zabawską.

Podobnie jak w ubiegłym roku przez Odrę młoty i dyski rzucać będą zawodnicy ze światowej czołówki. W poprzedniej edycji sporo sprzętu wpadło do wody. Tym razem nie powinno być problemu, bo imprezę przeniesiono w okolice mostów Chrobrego, gdzie koryto rzeki ma szerokość około 40 metrów.

Ideą przedsięwzięcia jest nie tylko rywalizacja o zwycięstwo, ale również promocja sportu wśród mieszkańców regionu.

– Geodeta poczynił wszystkie pomiary, zatem próby będą mierzone. Dzięki temu impreza odbędzie się zgodnie z przepisami PZLA. Nie wiemy tylko, czy ewentualne rekordy świata zostaną uznane, bo do tego potrzebna jest również rekomendacja IAAF. Rozmawiałem nawet o sprawie z Anitą Włodarczyk. Uznała, że jak padną rekordy, to wtedy będziemy myśleć, co dalej – mówi nam Marcin Rosengarten, organizator Rzutów z Fundacji Kamili Skolimowskiej.

W ubiegłym roku najlepszymi podczas wrocławskich zawodów okazali się Węgier Krisztián Pars oraz Polacy Piotr Małachowski, Joanna Fiodorow i Joanna Wiśniewska.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. Najpierw rzucać będą dyskobole. Konkurencja rzutu młotem rozpocznie się około godziny 15.30. Wstęp na imprezę jest wolny.

Autor | Radosław Sikora

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Nie trzeba” [Prapremiera]
Następny artykułSPORTOWY RAPORT #59 (26.06.2015)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.