Za nami nami historyczny moment! Frekwencja po 29. kolejkach jest imponująca – 2 059 480 fanów futbolu. To najlepszy wynik na tym etapie rozgrywek w historii Ekstraklasy SA i o 11% lepszy w porównaniu do poprzedniego sezonu.

W 2016 roku rekord frekwencji został pobity już po raz czwarty! W 29. kolejce średnia frekwencja przekroczyła 12 tysięcy fanów na mecz!

Przed nami jeszcze zwieńczenie rundy zasadniczej: 30. kolejka, która sprawi, że w sobotę emocje kibiców wielu drużyn będą na ekstremalnie wysokim poziomie. Kilka zespołów ma szansę powalczyć o siódme i ósme miejsce grupy A. Potem przyjdzie czas na rundę finałową, czyli mecze o bardzo wysoką stawkę w obu grupach. To szansa na kolejne rekordy.

Już dziś bardzo dziękujemy piłkarzom i trenerom za stworzenie niesamowitego widowiska, pełnego sportowych wrażeń, ale w szczególności chcemy podziękować naszemu 12 zawodnikowi – Wam, Kibicom! Jesteście najlepszymi ambasadorami ligi! Dzięki Wam budujemy silną markę Ekstraklasa, która w Polsce jest rozpoznawalna prawie tak, jak Bundesliga w Niemczech czy NBA w Stanach Zjednoczonych.

Ekstraklasa większości fanów kojarzy się z nowoczesnością i profesjonalizmem (66% badanych)* oraz bezpieczeństwem i rzetelnością (53% badanych)*. Co ważne, obraz ten wciąż się poprawia. Według kibiców pytanych na stadionach przez firmę badawczą Millward Brown, Ekstraklasa to wciąż jednak miejsce męskich spotkań i przyjaźni – tak twierdzi 73% ankietowanych. Ponad 90% uważa, że dzięki zmianom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zakup wejściówek nie jest już problemem.

30. kolejka Ekstraklasy – sobota, 9 kwietnia

wszystkie mecze rozpoczynają się o godz. 18

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Korona Kielce  – Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław – Cracovia
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Górnik Łęczna – Lech Poznań