Miasto stawia na alternatywne formy komunikacji. Kontrakt z firmą Nextbike kończy się w grudniu, co wymusi podpisanie nowej umowy. Wrocław planuje wykorzystać tę okazję do zwiększenia liczby rowerów miejskich oraz stacji, na których będziemy mogli je zaparkować.

Biuro ds. Partycypacji Społecznej w opublikowanym raporcie dotyczącym Wrocławskiego Roweru Miejskiego wskazuje, że od następnego roku możemy spodziewać się nawet 2000 rowerów na ulicach miasta. To ponad dwa razy tyle, niż dotychczas. Dodatkowo liczba stacji do wypożyczania ulegnie zwiększeniu z 81 do 200.

To nie koniec zmian. Władze planują zastąpić wadliwe elektrozamki komputerami pokładowymi, które pozwolą na szybszą i jeszcze wygodniejszą obsługę. Rowery będą do dyspozycji wrocławian przez cały rok, wliczając okres zimowy.

Firma, która od stycznia zostanie operatorem systemu Wrocławskiego Roweru Miejskiego (przetarg dopiero przed nami) będzie musiała zadbać o dobry stan wszystkich rowerów. Z doświadczeń mieszkańców wiadomo, że wiele egzemplarzy było wadliwych, bądź zupełnie niezdatnych do jazdy po mieście.

 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie: Wojciech Kosek