Piłkarze ręczni Śląska Wrocław 1-ligowe rozgrywki zainaugurują w najbliższą niedzielę o godz. 14:30 w hali Orbita meczem z Viretem Zawiercie. Na parkiecie będziemy mieli okazję zobaczyć byłych reprezentantów Polski oraz mistrzów kraju Jacka Będzikowskiego i Daniela Grobelnego. 

Reaktywowany nieco ponad rok temu zespół piętnastokrotnych mistrzów Polski, po awansie do I ligi i z nowym sponsorem – Kogeneracja SA – rozpocznie tym pojedynkiem kolejny etap drogi powrotu do PGNiG Superligi.

Na parkiecie kibice zobaczą silniejszy w porównaniu do poprzedniego sezonu zespół Śląska. W kadrze ekipy prowadzonej przez trenera Tomasza Folgę (grał razem z Danielem Grobelnym i Jackiem Będzikowskim w Śląsku, kiedy ten w 1997 roku sięgnął po swój ostatni jak na razie tytuł mistrza Polski) znalazło się wielu znakomitych zawodników. 

Największym hitem jest ściągnięcie do zespołu 39-letniego Jacka Będzikowskiego, który po tym jak zdobył ze Śląskiem złoty medal (1997), przez kilkanaście lat występował w najlepszej lidze na świecie – Bundeslidze. Ten rozgrywający (w ubiegłym sezonie był trenerem Zagłębia Lubin) na koncie blisko 100 występów w reprezentacji Polski i zawsze marzył, aby zakończyć karierę zawodniczą w Śląsku.

Ponadto zespół WKS-u postanowił zasilić ponownie skrzydłowy Piotr Swat (ostatnio Warmia Olsztyn), który miał propozycje gry w PGNiG Superlidze, ale wolał ponownie zagrać w WKS-ie.

Śląsk wzmocnili też: dwaj snajperzy Gwardii Opole Bogumił Baran i Przemysław Zadura, bramkarz Bartłomiej Pawlak, który w poprzednim sezonie w barwach Piotrkowianina wywalczył awans do PGNiG Superligi. Innymi zawodnikami, którzy trafili przed tym sezonem do Wrocławia są: Wiktor Jędrzejewski (Stal Mielec), Damian Krzywda (Ostrovia Ostrów Wlkp.), Bartosz Wróblewski (Vive Targi Kielce II) oraz francuski bramkarz Julien Philippe (HC Westfalia Herne).

Na kibiców, którzy w niedzielę zjawią się w Orbicie czeka mnóstwo atrakcji: konkursy dla publiczności z nagrodami, gry i zabawy dla najmłodszych, niespodzianki i występy taneczne.

Śląsk Wrocław – Viret Zawiercie (niedziela 16 września, godz. 14.30, hala Orbita – wstęp wolny)