Już w najbliższą niedzielę startuje Miesiąc Rodziny. To cykl imprez plenerowych przygotowanych przez Miasto z myślą o wrocławskich rodzinach. Wielkie otwarcie odbędzie się 26 maja w parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek. 

Jak co roku, elementem spajającym Miesiąc Rodziny są trzy główne pikniki: z okazji Dnia Matki (26 maja), Dnia Dziecka (1-2 czerwca) i Dnia Ojca (23 czerwca). Ponadto zapraszamy do udziału w szkoleniach, warsztatach i konkursach.

Piknik z okazji Dnia Matki rozpocznie się w parku Staromiejskim ok. godz. 13.00, kiedy do parku dotrze Marsz Rodzin. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i trochę starszych. Na scenie zaprezentuje się m.in. Chór LO nr XVII, Chór Klubu Seniora „Magnolia”, Teatr Tańca „Dar”, który pokaże m.in. taniec celtycki, rock and roll i polkę. Animacje dla dzieci zapewnią nasi partnerzy – Klub Mamuśki poprowadzi kiermasz robótek ręcznych i biżuteriiFundacja Uniwersytet Dzieci zaprosi na grę planszową „Nudostop”, klub „Sokół” na rozgrywki w warcaby, a CRD „Berek” na malowanie twarzy i tworzenie zwierzątek z balonów. Dzieci będą mogły poszaleć na dmuchańcach, a także skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego (m.in. badminton, bule, turnballe, twister, bańki mydlane). Piknik zakończy się koncertem grupy 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach o godz. 17.00.

Specjalnie dla rodziców w kilku namiotach odbędą się „Rozmowy pod chmurką„, podczas których specjaliści z różnych dziedzin poruszą w krótkich wystąpieniach m.in. zagadnienia pierwszej pomocy, pielęgnacji dziecka, techniki karmienia, dietetyki. Będzie też okazja do porozmawiania z prowadzącymi na osobności i przećwiczenia zasad resuscytacji na fantomie.

Na terenie parku Staromiejskiego stanie „Wrocławski Informator Rodzinny” – duży namiot, w którym będzie można uzyskać informacje na temat oferty Miasta dla rodzin. Będzie się również można zapisać na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy i warsztaty dla rodziców. Wraz z inauguracją Miesiąca Rodziny rozpocznie się konkurs fotograficzny „Moja Rodzina – Lubię to! 2013”. Zachęcamy do zabrania na piknik aparatu fotograficznego i przesłania zrobionych podczas zabawy zdjęć na konkurs. Zapraszamy również do przynoszenia własnych koców i wspólnego piknikowania w parku Staromiejskim.

Miesiąc Rodziny to element większego projektu „Moja Rodzina”, prowadzonego od 2012 r. Promujemy przede wszystkim aktywne spędzanie czasu w gronie szeroko rozumianej rodziny – wielopokoleniowej, na którą składają się zarówno najbliżsi, jak i dalsi krewni oraz znajomi i przyjaciele. W ramach projektu organizujemy pikniki rodzinne w różnych miejscach, głównie w parkach i na terenach zielonych miasta, prowadzimy stronę internetową mojarodzina.wroclaw.pl, zachęcamy do udziału w konkursach, prowadzimy warsztaty.

W razie niepogody piknik może zostać odwołany.

 

 

Termin:
26.05.2013 (niedziela), 13.00 do 18.00

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDeeFowe Konkursy
Następny artykułSpołecznicy w Hali Stulecia
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.