Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking. Z roku na rok poprawia się frekwencja, a tegoroczna będzie bardzo rekordowa. – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że włożona praca w propagowanie nordic walking przynosi efekt, co raz więcej osób chce spacerować, chce startować i to nas cieszy – mówi Marcin Spitalniak dyrektor Zawodów.

Patrząc na listy startowe frekwencja może być bardzo duża, przypomnijmy w dwóch pierwszych edycjach wzięło udział prawie 600 osób. – W tegorocznych Mistrzostwach wystartować może 500 osób, wszystko zależy od pogody i … przedszkolaków – dodaje Katarzyna Moskal koordynator projektu. – Zdecydowaliśmy się na elastyczność liczby startujących na poszczególnych trasach, ponieważ na trasie rekreacyjnej od tygodnia w zasadzie nie było już miejsc. W związku z tym niewykorzystane miejsca na trasie Profi będziemy przenosić na trasę rekreacyjną. Niestety ogranicza nas liczba zamówionych medali. Z powodu dużego zainteresowania (osób 50+) postanowiliśmy wprowadzić na trasie rekreacyjnej dodatkową kategorię wiekową – Marcin Spitalniak.

Największą niewiadomą dla organizatorów jest trasa przedszkolaka, dlatego postanowiono zwiększyć maksymalny wiek do 7 lat na tej trasie. Wszystkie dzieci do 7 lat mają bezpłatny udział, a w pakiecie startowym koszulkę, posiłek, gadżety oraz na mecie okolicznościowy medal.

Jest o co walczyć? – O tak, nagrody są bardzo atrakcyjne, począwszy od wyjazdu do europarlamentu ufundowanego przez panią poseł Lidię Geringer de Oedenberg, po nagrody finansowe (jedyna impreza nordic walking w Polsce), kończąc na wejściówkach na basen, karnety i wiele innych. Są również atrakcyjne puchar ufundowane przez Prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz statuetki dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Impreza odbędzie się na terenie Hali Stulecia i potrwa od 9.00 do 17.00, biuro zawodów będzie czynne już od godziny 8.00. Zawodników uprzedzamy, że w dniu zawodów pakiety startowe w godzinach 8.00 – 9.30 wydawane będą tylko uczestnikom trasy PROFI. Wrocławian z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszeń zapraszamy dzień wcześniej do naszego biura przy ul. Ignuta 115 (Kozanów) po odbiór pakietów startowych z każdej trasy (od godziny 17:30). W przypadku odbioru przez kogoś innego potrzebne będzie upoważnienie osoby odbierającej pakiet startowy.

Nie zabraknie również atrakcji dla uczestników i kibiców, których również zapraszamy. Odbędą się mini targi sprzętu, porady ekspertów, strefa malucha, konkursy na scenie, pojedynek z Tomkiem Bednarkiem – finalistą programu „Jaka to melodia”, pokaz ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy oraz pod koniec specjalny pokaz fontanny.

 

3. MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W NORDIC WALKING O PUCHAR PREZYDENTA

TERMIN: 15 czerwca 2013 r

INFORMACJE: www.mistrzostwawroclawia.pl

 

STARTY:                              PROFI                                   g. 9.45                  [10 km – 5 pętli]

                                               PRZEDSZKOLAKA             g. 12.40                [500 m – wokół pergoli]

                                               REKREACYJNA                  g. 13.15                [4 km – 2 pętle]

 

INFORMACJE DODATKOWE

  • pełny regulamin Mistrzostw dostępny jest na stronie: www.mistrzostwawroclawia.pl

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚrodowa Sabina Misakiewicz: Pomarańczyk. Pierwsza krew
Następny artykułZofia Leks: Róże i ciernie
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.