Już za chwileczkę, już za momencik… rozpocznie się 3. Przegląd Nowego Teatru Dla Dzieci. Program festiwalu zawiera kilkanaście spektakli polskich i zagranicznych reżyserów, warsztaty artystyczne oraz panele dyskusyjne. Wiele z nich za darmo.

Już 29 maja rozpocznie się jedna z niewielu, o ile nie jedyna impreza w Polsce, poświęcona w całości twórczości teatralnej skierowanej do dzieci i młodzieży. Celem jej jest propagowanie nowatorskich tendencji w sztukach performatywnych oraz dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.

Spektaklem inaugurującym będzie „Noc bez księżyca” na podstawie książki Edgara Kereta, w reżyserii Maćko Prusaka. Widowisko oparte jest głównie na plastyce i ruchu scenicznym i skierowane dla dzieci od lat czterech. Wśród proponowanych spektakli znalazły się między innymi: „Najmniejszy bal świata” Anety Głuch-Klucznik (Teatr Zagłębia w Sosnowcu), „Władca skarpetek” Jacka Timingeriu (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „Po sznurku” Joanny Gerigk (Wrocławski Teatr Lalek). Odwiedzą nas także artyści z grupy Divadlo Drak z Hradec Kralove. Zaprezentują ceniony już spektakl z pogranicza pantomimy i teatru lalek – „Ostatnia sztuczka Georges’a Meliesa”.

Zarówno widzowie ci mali i ci trochę starsi będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu, piosenek, konstruowaniu opowieści, warsztatach plastycznych czy fotograficznych. Takim integralnym, ogólnodostępnym miejscem będzie Ogród Staromiejski, w którym to  odbywać się będą plenerowe widowiska oraz warsztaty. Poprowadzą je między innymi: Malina Prześluga, Aleksandra i Grzegorz Mazoniowie oraz Ingakku Riukimiuki.

Jak podkreślają organizatorzy nie tylko warsztaty ale też cześć spektakli można będzie obejrzeć nieodpłatnie.

Ten festiwal jest skierowany nie tylko dla tych, których na sztukę stać – mówi Sylwia Gorzak, kierownik działu promocji Wrocławskiego Teatru Lalek. – Zapraszamy do nas wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na kupienie biletu, a którzy chcą uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Zachęcam do rezerwacji miejsc.

Cały program Przeglądu Nowego Teatru Dla Dzieci dostępny pod adresem: http://przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl/ .

Bilety już są dostępne w sprzedaży.

29 maja – 3 czerwca
Wrocławski Teatr Lalek 
Pl. Teatralny 4

Autor | SMi