Masz talent aktorski i nie skończone 20 lat, marzysz o zaprezentowaniu się na scenie teatralnej przed profesjonalnym jury i publicznością? Centrum Kultury Agora czeka właśnie na Ciebie!  Wyślij nagranie swojego monodramu do 2 kwietnia!

mat. prasowy

FeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych. FeTA zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form w wykonywaniu monodramów – uczestnicy mogą wykorzystywać rekwizyty, dźwięk, światło czy układy choreograficzne.

Festiwal ma zasięg ogólnopolski i cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród uczestników, jak i w środowisku teatralnym. FeTA trwa trzy dni: w pierwszym odbywają się warsztaty, w drugim – prezentacje, a w ostatnim – pokaz najlepszych monodramów i spektakl w wykonaniu mistrza. Dotychczas festiwal gościł spektakle: Zbigniewa Zapasiewicza „Pan Cogito”, Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”, Bronisława Wrocławskiego „Sex, prochy & Rock and Roll”, Wojciecha Pszoniaka „Belfer!” i Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”.

Podczas festiwalu największe emocje wzbudza rozmowa z jurorami. Do tej pory w jury zasiadali uznani aktorzy i twórcy teatralni: Joanna Szczepkowska, Artur Barciś,  Jerzy Zelnik,  Krzysztof Dracz, Andrzej Seweryn, Iga Mayr, Andrzej Makowiecki, Bronisław Wrocławski, Julia Wernio, Kinga Preis, Jacek Bończyk, Wojciech Kościelniak, Piotr Kruszczyński, Jerzy Bielunas, Robert Czechowski, Bogusław Kierc, Ewa Dałkowska, Konrad Imiela, Krzysztof Kuliński,  Mariusz Bonaszewski, Ewa Kamas, Ewa Czekalska, Elżbieta Lisowska – Kopeć.

mat.prasowy

Festiwal rozpoczną profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez wykładowcę PWST we Wrocławiu.
Centrum Kultury Agora  zaprasza osoby w wieku 15-25 lat, zainteresowane sztuką teatru lub marzące o zawodowej scenie.
Zgłoszenia na warsztaty należy przesłać do 8 kwietnia 2013r. na adres feta@ckagora.pl i dokonać wpłaty w wysokości 30 PLN na konto: 34 1020 5226 0000 6402 0416 0958.
W tytule należy zamieścić informację wg wzoru: „Warsztaty FeTA. Jan Kowalski”. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszelkich informacji udziel:

Beata Gonia – Łozowska, tel. 71 325 14 83, w.122,
beata.gonia@ckagora.pl

CKA/SMi