Szykuje się jubileusz i 3. urodziny Antykabaretu. Oczywiście tradycyjnie spotkanie odbędzie się 13., który w tym miesiącu wypada w następny wtorek. Czekamy na Was w Mleczarni od godz. 19. A poniżej zapowiedź Marka Kocota.

„Antykabaret, mimo obaw, wystartował nieźle. Jeśli uda się utrzymać w nim to, co dobre, a elementy nieudane zastąpić nowymi, możemy mieć na kulturalnej mapie Wrocławia miejsce, którego dotąd bardzo brakowało. Inteligentny teatrzyk artystyczno-literacki, obliczony na subtelny żart, a nie obleśny rechot”. Tak po pierwszym wspólnie spędzonym Dobrym Wieczorze pisał na łamach Gazety Wyborczej Wrocław Mariusz Urbanek. Dziś, po przeszło trzech latach, jestem przekonany, że pokładane w nas nadzieje udało się spełnić. Antykabaret to stale powiększająca się rodzina. Na małej scence występują po sobie dziennikarze, aktorzy, tancerze, plastycy, muzycy, nauczyciele akademiccy, sportowcy, naukowcy – słowem wszyscy ci, którzy obdarzeni są talentem towarzyskim. Niezmiennie, od 32 edycji, wciąż nie mamy ambicji tworzenia kabaretu masowego. Skromna rola salonu ukochanej cioci, w którym spotkacie najważniejsze, najciekawsze, najpłodniejsze twórczo osobowości Wrocławia, w zupełności nam wystarcza. Ta formuła sprawdziła się w Restauracji Con Vivio (gdzie zaczynaliśmy), tak jest w piwnicy Klubokawiarni MLECZARNIA, w której występujemy już ponad dwa lata. Zaciera się podział na scenę i widownię. Wszyscy są uczestnikami wydarzeń, wszyscy je współtworzą. Bardzo ważna jest atmosfera – to ona decyduje o tym, że nawet gdybyśmy chcieli powtórzyć któryś z naszych programów w innej przestrzeni, byłoby to prawdopodobnie niemożliwe. 
„Stolicy Dolnego Śląska przydaje uroku cykliczna impreza, której współtwórcy nie tylko celnie upowszechniają zdobycze kultury, lecz także potrafią fascynować widzów i słuchaczy.
Źródłem siły witalnej antykabaretu Dobry wieczór we Wrocławiu, bo o nim mowa, jest swoista równowaga między intelektem i emocją, refleksją i żartem. Z owymi wartościami harmonizują stosowne monologi, miniwykłady, piosenki, skecze, scenki pantomimiczne, konkursy literackie”, pisał w zeszłym roku w liście do Władz Miasta Bogusław Bednarek. 

Drodzy Widzowie, Przyjaciele Antykabaretu! 
Bez Was, którzy tak licznie zajmujecie miejsca na widowni, nie powstały by kolejne wierszyki, kolejne obrazy, kolejne scenki czy piosenki. Nie nawiązałyby się kolejne znajomości, przyjaźnie. Chcielibyśmy Wam za to serdecznie podziękować.
Dlatego 33. Dobry Wieczór we Wrocławiu będzie miał charakter jubileuszowy. Dedykowany jest wszystkim, których spotkaliśmy po drodze. Z tej okazji przygotowaliśmy uroczysty program, prezenty, upominki i niespodzianki. Podejmiemy Was godnie tortem i szampanem. Zaprezentujemy pokaz zdjęć z dotyczasowych spotkań, a na koniec – by dać wyraz naszej radości – zaplanowaliśmy wspólną taneczną zabawę.
Na scenie zaprezentują się znani z naszej sceny i lubiani przez Was: Kasia Emose Uhunmwangho, Justyna Szafran, Marta Dzwonkowska, Justyna Antoniak, Anna Makowska-Kowalczyk i Kazio Sponge, Bogusław Bednarek, Jan Węglowski, Konrad Imiela, Paweł Gołębski, Daniel Groszewski, Przemek Paśko i CO TO, Liquidmime, Klaun Pele, Rafał Karasiewicz i Marek Kocot. Po raz pierwszy będziemy mieli honor gościć Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego z Zespołu Mikromusic a o dobry nastrój zadba Zespół Celebrate.
Koniecznie musicie być z nami 13 maja o godz. 19. 

Zapraszam
Marek Kocot

Trzydzieści Trzy
Pożera smutku łzy.
Trzydzieści Trzy
Kulturą pieści łby!