Nadchodzi weekend z wrocławskim zespołem Optimystic. Muzycy, którzy świętuję 4. urodziny najpierw zagrają w piątek o godz. 21.30 w klubie Nietota (wstęp wolny), a w niedzielę od godz. 20 będzie można ich usłyszeć w radiowej Trójce.

fot. arch. zespołu

Oto jak wygląda historia zespołu skreślona przez samych muzyków.

Dzisiaj [tj. 24 czerwca – od red.]przypada 4 rocznica powstania naszego zespołu – choć jako datę oficjalną podajemy lipiec 2007, to jednak już w czerwcu zagraliśmy pierwszą próbę w składzie Łukasz Sobolak dr, Marek „Stingu” Popow guit, Łukasz Bryła keyb, Jurek Kwinto bas, Radek Bąk – lead, kompozycje. Od samego początku przez OPTIMYSTIC przewijali się wyjątkowi ludzie, z których każdy zostawił swój ślad na naszych dźwiękach. Zespół nie miał wtedy jeszcze swojej nazwy, a pierwszymi piosenkami, które ćwiczyliśmy były m.in. „Zostań choć raz” i „Kochasz mnie jak wariat” – obydwie zresztą znalazły się na naszej debiutanckiej płycie i do dzisiaj są w naszym koncertowym repertuarze. Nowe kawałki powstały w duecie Bogna&Radek a na próbach były ćwiczone z sekcją rytmiczną. Potem zmienił się skład: Piotrek Kubański dr, Piotr Świętoniowski keyb, Michał Pawliszewski guit, Krzysztof Łabaz bas. Doszli „dęciacy” Robert Kamalski, Grzesiu Grocholski i Tomek Szwecki. Co ciekawe sekcja dęta okazała się najbardziej stabilną personalnie częścią OPTIMYSTIC. W tym składzie – oczywiście z Bogną na wokalu – zespół funkcjonował przez kilka kolejnych miesięcy. Z powodu wyjazdu za granicę Qbka na bębnach zamienił Tomek Torres i z nim nagraliśmy nasz pierwszy album. Do kolejnego przetasowania doszło w 2010 roku – w zespole powitaliśmy Marcina Sperę bas, Adriana Ciechanowskiego keyb i Pawła Wróblewskiego. I w tym składzie funkcjonujemy cały czas – chociaż ze względu na ilość osób w zespole nieuniknione są chwilowe zastępstwa. Ostatnim nabytkiem OPTIMYSTIC są dziewczyny – Basia Miedzińska i Magda „Jazzy” Dzięgiel, które wspierają Bognę wokalnie.

Życzymy kolejnych owocnych muzycznie lat i wszystkiego najlepszego, a wszystkich zapraszamy do słuchania

 

 

(Redakcja DzielniceWroclawia.pl)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk Wrocław przegrał z Jagiellonią
Następny artykułOtwarte drzwi samorządu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.