Od czterech lat Krzywy Komin napędza Nadodrze i nie zamierza się zatrzymywać. Łączy design i rzemiosło, edukację i kulturę. Raz przyjdziecie i nie będziecie chcieli stąd wychodzić! Nie wierzycie? Sprawdźcie to podczas 4. urodzin CRZ Krzywy Komin. Z tej okazji czekają na Was bezpłatne warsztaty, spotkania, wystawy i coś pysznego. Na miłośników literatury czekać będzie fantastyczny aktor Adam Ferency, w interpretacji którego usłyszycie fragmenty „Uzdrowiciela” autorstwa Marka Vadasa. To wszystko w kreatywnej przestrzeni CRZ Krzywy Komin!

STARTujemy 22 kwietnia 2017, od godz. 11.00 i będziemy świętować przez cały dzień, aż do godz. 20.00.

Tego dnia 1200 m2 poprzemysłowej przestrzeni Krzywego Komina opanuje design, rzemiosło i moc wyzwań. Miłośnikom wirtualnej rzeczywistości polecamy strefę VR. Pracownia komputerowa odkryje przed wami tajniki photoshopa, programowania oraz exelowskich formuł i tabelek. Pracownia Rzemiosła poleca rodzinne stolarskie zmagania podczas warsztatów „Boruta w rzemiośle” – niech wióry lecą! Weźcie ze sobą ulubione materiały, a pokażemy jak uszyć z nich własny worko-plecak. Wspólnie zróbmy coś dobrego i zabierzemy się za szydełkowanie poszewek dla Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia pod skrzydłami niezwykle utalentowanej Justyny Kwak – nastolatki przed którą szydełko nie ma tajemnic. Dla najmłodszych jak zawsze mamy kącik gier i zabaw.

O godz. 18.00 fani fotografii będą mogli odwiedzić wernisaż wystawy „Wrocławskim krOKIEM” – człowiek zatopiony w architekturze miasta”  Wystawa obejmuje fotografie Moniki Dawidowicz, młodej mamy, której pasją jest fotografowanie relacji międzyludzkich, a dokładnie swoistej architektury rodzinnych więzi. W jej pracach można wyczytać czystą radość z bycia dzieckiem, radość życia i dzielenia go z drugim człowiekiem. Prace Filipa Nitscha i Agnieszki Prymon przenoszą nas w świat wrocławskiego streetu, w którym miasto i jego mieszkańcy są jak jeden, żywy organizm. Gdzie architektura miasta wręcz stapia się z człowiekiem w jedność. Ksenia Czerkun, Ukrainka mieszkająca we Wrocławiu od dwóch lat, z wykształcenia architekt – zgłębiła temat miasta poprzez swoją wizję mieszanki kultur, z której wyrosła. Jej prace to czyste zaproszenie, by snucia swojej własnej opowieści.

Podczas 4. Urodzin Krzywy Komin stanie się także aktywną częścią VI Europejskiej Noc Literatury. Od godz. 17:00 do 20:00 wyjątkowy gość – fantastyczny aktor filmowy i teatralny – Adam Ferency, czytał będzie wybrane opowiadania ze zbioru „Uzdrowiciel”, autorstwa słowackiego prozaika, autora książek dla dzieci Marka Vadasa.

Na chwilę relaksu zapraszamy do specjalnej strefy  CHILL, gdzie przy dobrej muzyce,  butelce Mio Mio Mate czy aromatycznej kawie od Pikafki można złapać chwilę oddechu, poczytać, spotkać się ze znajomymi lub po prostu nic nie robić.

Koniecznie zarezerwujcie czas już dziś, zabierzcie bliskich, przyjaciół i znajomych tych małych i tych dużych i świętujcie razem z nami. 22 kwietnia w CRZ Krzywy Komin na pewno nie będzie nudny!


4 x 4 Napędzamy Nadodrze! [4. urodziny Krzywego Komina]

Program godzinowy:

11:00 – 12:00    „Zajawkowy Excel – nie takie tabelki straszne jak je malują / zapisy

11:00 – 13:30    „Boruta w rzemiośle” – kreatywne warsztaty stolarskie dla dzieci i dorosłych / zapisy

11.00 – 15.00    „Uszyj własny worko-plecak” – warsztaty krawieckie / zapisy

11:00 – 19:00    Strefa VR – wejdziemy w świat wirtualnej rzeczywistości / bez zapisów

11:00 – 19:00    Strefa Chillout – muzyka, dobra kawa i coś do poczytania

11:00 – 19:00    Szydełkowe poszewki dla Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia! / bez zapisów

12:00 – 14:00    „Photoshop – urodzinowe bezpłatne warsztaty graficzne” / zapisy

14:00 – 16:30    „Boruta w rzemiośle” – kreatywne warsztaty stolarskie dla dzieci i dorosłych / zapisy
14:00 -17:00     „WordPress – stwórz swoją pierwszą stronę” z Coders Lab / zapisy

18.00 – 19.00    Wernisaż wystawy „Wrocławskim krOKIEM” – człowiek zatopiony w architekturze miasta/ bez zapisów

17:00 – 20:00    Europejska Noc Literatury – czyta Adam Ferency! / bez zapisów

Wszystkie warsztaty i spotkania są bezpłatne.