Kolejne spotkanie z gośćmi Marka Kocota w ramach Antykabaretu „Dobry Wieczór we Wrocławiu” już w środę – 13 stycznia o godz. 19 w Starym Klasztorze. Nosi ono tytuł: „Medice, cura te ipsum”.

„Nasz dobry doktór spać się od nas bierze,
Ani chce z nami doczekać wieczerze.
Dajcie mu pokój, najdziem go w pościeli,
A sami przedsię bywajmy weseli”

Taki, dodajmy od razu mylny, obraz doktora przedstawił Jan Kochanowski. Obraz ten po wsze czasy zapisał się w umysłach młodych ludzi i powielany jest przez kolejne pokolenia. Chłopcy i dziewczęta w strojach galowych, na szkolnych apelach, pod portretem Mistrza Jana z Czarnolasu, propagują z uwielbieniem (choć zapewne nieświadomie) tę zakłamaną prawdę, jakoby „Doktor nie puścił, ale drzwi puściły”.

W styczniowym, 49. Antykabarecie „Dobry wieczór we Wrocławiu” postanowiliśmy rozprawić się z legendą. My wiemy, że lekarze to ludzie dowcipni, sympatyczni, towarzyscy i potrafią doskonale bawić siebie i innych. Czas, aby tę rzetelną prawdę poznał ogół społeczeństwa. Czas ugruntować w umysłach Polek i Polaków nowy obraz lekarza. Damy na to dowody! Na scenie Antykabaretu lekarze będą śpiewać, recytować, sypać anegdotami.

Zaproszenie do udziału w naszym spotkaniu przyjęli: Jego Magnificencja Rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. Marek Ziętek, prof. Alicja Chybicka, dr Marcin Czyż, dr Kazimierz Pichlak. Jak wyglądają relacje: lekarz – pacjent, od strony pacjentów przedstawią: prof. Jan Miodek, dr Bogusław Bednarek, Agata Skowrońska-Kartvelishvili, Sambor Dudziński, Ścibor Szpak i Marek Kocot.

49. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” pt. MEDICE, CURA TE IPSUM!

13 stycznia 2016 roku, godzina 19.00
Sala Gotycka Starego Klasztoru, Wrocław ul. Purkyniego 1
bilety w cenie 25/30 złotych

Antykabaret powstaje we współpracy Fundacji Ośrodek, Tołpa SPA Borowinowego, Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Gminy Wrocław.

Autor | Marek Kocot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnaczek pocztowy ESK Wrocław 2016
Następny artykułTEATR: „Believe me you fool” Ceziego Studniaka
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.