Wrocławski Bazar Smakoszy obchodzi swoje 5. urodziny. Z tej okazji przygotował dla gości wiele atrakcji – smaczne jedzenie, występ Kasi Pakosy i różne promocję. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę – 5 sierpnia o godz. 10:00.

Wrocławski Bazar Smakoszy to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia (więcej o tym tutaj). Teraz otwarte jest w każdą niedzielę miesiąca od 10:00 do 15:00. Jak jednak wyglądały początki?

Ruszyliśmy dokładnie 13 lipca pięć lat temu. Wówczas bazar skupiał około 20 wystawców i odbywał się co dwa tygodnie. Tak było jednak tylko krótką chwilę, bo okazało się, że trafiliśmy we wrocławską niszę i byliśmy pierwszym cyklicznym na tyle dużym bazarem, a zapotrzebowanie było spore – mówi Małgorzata Scheuer-Tyc z Wrocławskiego Bazaru Smakoszy.

Od listopada 2017 roku bazar znajduje się przy ulicy Paczkowskiej 26. Przybyło także nowych wystawców – obecnie jest to około 40 stanowisk.

Praktycznie każde stoisko oferuje coś innego. Od początku stawialiśmy na różnorodność. Od polskich produktów po zagraniczne rarytasy. Produkty dla siebie znajdą także osoby, które są na dietach, np. wegańskiej albo bezglutenowej – dodaje.

Podczas 5. urodzin odbędzie się koncert Kasi Pakosy. Na dworze będzie strefa, w której gotować będzie Michał Czekajło. Tam też spożyć można będzie piwo z Conceptu Stu Mostów. Zaplanowano także warsztaty ceramiczne. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Wrocławski Bazar Smakoszy