We Wrocławiu od lat rozwija się piękna tradycja wspólnego kolędowania wszystkich wrocławian. Spotykamy się u progu Świąt Bożego Narodzenia, by na chwilę zatrzymać się wśród krzątaniny i przypomnieć sobie, czym dla każdego z nas są te najpiękniejsze święta w roku – pisze Barbara Szarejko.

Co roku jest nas więcej. Cieszymy się, że w zeszłym roku było nas ponad 700 osób! Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie ponownie!

Zapraszamy chóry, zespoły, ale także klasy szkolne, studentów, stowarzyszenia, pracowników firm, rodziny, sąsiadów… – wszystkich! Dla każdego przewidziane są inne formy aktywności i atrakcje.

Finałowe spotkanie wszystkich śpiewających odbędzie się na Rynku wrocławskim przy choince 21 grudnia we środę o godzinie 18 00. Będzie akompaniował zespół instrumentalny, każdy chętny dostanie śpiewnik, a wszystkich w śpiewie poprowadzi konferansjer.

Wcześniej dla zainteresowanych zespołów amatorskich odbędą się bardzo sympatyczne warsztaty kolędowe (15.12 czwartek,16.12 piątek, godzina 17-20 Uniwersytet Ekonomiczny). Będziemy uczyć się wspólnie kolęd w układzie wielogłosowym. Nowością tej części kolędowania będzie możliwość skorzystania w czasie trwania zajęć z indywidualnej konsultacji wokalnej.

W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 18 30 odbędzie się uroczysty koncert galowy w sali teatralnej C.F. Impart przy ulicy Mazowieckiej. Koncert ten jest formą podziękowania zespołom i wokalistom – amatorom działającym społecznie za trud i poświęcany czas swoim lokalnym społecznościom.

W pierwszej części koncertu oddamy scenę zespołom i solistom, którzy będą mogli zaprezentować się we własnym repertuarze kolędowym, w drugiej części zaprezentuje się nasz wielki powarsztatowy chór w repertuarze wypracowanym podczas zajęć. W trzeciej części wystąpi chór – niespodzianka. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania z publicznością.

W dniu koncertu odbędzie się próba generalna o godzinie 15 00. Aby uprzyjemnić uczestnikom koncertu trud tego dnia o godzinie 17 zaprosimy ich na spotkanie integracyjne (kawa, herbata, ciasto). Będzie możliwość poznania się, wymienienia artystycznych kontaktów.

Tak przygotowani i rozśpiewani udamy się 21 grudnia (środa) o godzinie 18 00 na wrocławski Rynek.…atmosfera tych spotkań jest niepowtarzalna, Cicha noc zaśpiewana przez kilkaset gardeł niosąca się z głośników po całym Rynku ma naprawdę moc!!!! Można przyjść z rodziną, znajomymi, wyciągnąć z domu sąsiadów. Można zachęcić do przyjścia klasę czy współpracowników, by w nietuzinkowy sposób rozpocząć świąteczne świętowanie.

Już teraz cieszę się na to spotkanie i serdecznie wszystkich Państwa zapraszam.

Na wszystkie działania Wrocławskiego Kolędowania wstęp jest wolny – wydarzenie jest finansowane przez Gminę Wrocław.

Zachęcamy do udziału w wybranych lub wszystkich wydarzeniach – jako wykonawcy lub jako liczna publiczność!

Wszystkich chcących wziąć udział jako uczestnicy w warsztatach i koncercie galowym w Imparcie prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów organizacyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Autor | Barbara Szarejko

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJarmark ilustracji i komiksu
Następny artykułWeekend Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.