Blisko 200 drużyn z 14 krajów świata gościło we Wrocławiu. Młodzi zawodnicy w niedzielny wieczór uroczyście zakończyli swój mały mundial.

Fundacja Euro-sportring od lat organizuje wiele międzynarodowych imprez dla najmłodszych i tych nieco starszych. Wśród nich, od sześciu lat znajduje się Wrocław Trophy. Młodzi ludzie co roku przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska, by stanąć do rywalizacji, ale przede wszystkim by dobrze się bawić.

Przez sześć lat odwiedzili nas łącznie młodzi piłkarze z 32 krajów, w tym roku po raz pierwszy są zawodnicy z Norwegii i Włoch. Organizatorzy to  zgrana ekipa, która co roku praktycznie się nie zmienia. Fundacja Euro-sportring z siedzibą w Holandii, organizuje blisko 70 takich imprez w ciągu roku. Wrocław Trophy jest jedną z największych – mówi Grzegorz Suchar, koordynator turnieju.

Wrocław Trophy to nie tylko dobra zabawa, ale także nauka. Fundacja jest objęta specjalnym patronatem UEFA Respect, przez co jej głównym zadaniem jest promowanie i przekazywanie wartości gry fair play. W niedzielę – 8 lipca po zakończeniu finałów rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych, odbyła się dekoracja zwycięzców i uroczyste pożegnanie wszystkich drużyn. Wśród medalistów nie zabrakło przedstawicieli miejscowych klubów – Olympic WrocławAP Śląsk Wrocław i MKS Parasol Wrocław.Klasyfikacja zwycięzców:

U8:
1. Akademia Piłkarska Reissa Szczecinek
2. UKS Śrem
3. Olympic Wrocław

U9:
1. Stilon Gorzów
2. AP Śląsk Wrocław
3. Start Namysłów

U10:
1. MKS Parasol Wrocław
2. AS Orlik Kaźmierz
3. FC Infonet

U11:
1. Olympic Wrocław
2. Football Academy Leszno
3. AP First Kick SM Gminy Czernica

U12:
1. Olympic Wrocław-1
2. FC Tundra
3. FC Yellow

U13:
1. Football Academy Leszno
2. Escola Varsovia
3. MKS Parasol Wrocław

U14
1. Maiden City
2. AMSPN Hetman Zamość
3. RKS Garbarnia Kraków

U15:
1. FC Saumur
2. KF Dinamo FC
3. Rivier Chieti 65

U17:
1. FK Hummene
2. MKS Parasol Wrocław
3. Blauw Wit ’34

U19:
1. OBfZ Nitra
2. FC Sellier & Bellot Vlašim
3. Pulse Premier Football Academy

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: Ola Sopuch