Polska Liga Futbolu Amerykańskiego ogłosiła właśnie listę nazwisk 30 zawodników, którzy powołani zostali, na pierwszy, historyczny mecz reprezentacji Polski w tej dyscyplinie.

Mecz pomiędzy Polską a Szwecją rozegrany zostanie 2 lutego 2013, w łódzkiej Atlas Arenie. Szkoleniowcy zdecydowali się powołać, aż 6 zawodników Devils Wrocław.   

W dniach 26-27 stycznia w Warszawie odbyło się zgrupowanie naszej reprezentacji, po którym sztab szkoleniowy dokonał ostatecznej selekcji. Z 37 zawodników wybrano zostało 30, którzy dostąpią zaszczytu reprezentowania biało czerwonych barw.

– Jestem niezmiernie zaszczycony, że trenerzy docenili moje wysiłki na ostatnim zgrupowaniu. Jak każdy sportowiec, od dziecka marzyłem o tym, aby móc założyć koszulkę z orłem na piersi i moje marzenie się właśnie spełnia – powiedział Szymon Adamczyk, jeden z wybrańców trenerów kadry – do Łodzi jedziemy w szóstkę, co na pewno jest wielkim wyróżnieniem dla naszego klubu.

Trenerzy reprezentacji Polski powołali również 6 zawodników z drugiej wrocławskiej drużyny, Giants Wrocław. To sprawia, że prawie połowa składu będzie pochodzić ze stolicy Dolnego Śląska.

– Cieszę się, że aż 6 naszych zawodników znalazło uznanie w oczach szkoleniowców, mam nadzieję, że będą pierwszoplanowymi postaciami tej kadry i poprowadzą drużynę narodową do historycznego zwycięstwa – mówi prezes wrocławskiej drużyny Piotr Duszeńko.

 

Powołania z drużyny Devils Wrocław otrzymali:

– Krzysztof Wydrowski (QB)

– Grzegorz Mazur (WR)

– Szymon Adamczyk (DL)

– Arkadiusz Soberski (DL)

– Karol Mogielnicki (CB)

– Krzysztof Wis (FS/K)

 

Założona w 2005 roku drużyna Devils Wrocław była pierwszą we Wrocławiu i czwartą w Polsce drużyną futbolu amerykańskiego. Na początku 2007 roku zapadła decyzja o przystąpieniu do ligi, zaś kilka miesięcy później został powołany do życia Klub Sportowy DEVILS Wrocław, który jako oficjalny, samodzielny organ funkcjonuje do dziś. Jako pierwszy klub w Polsce, brał udział w EFAF Challenge Cup, czyli rozgrywkach rangi europejskiej i jako pierwsi zatrudnili amerykańskiego trenera, a także jako pierwsi wystawili do ligi drużynę B.

Dzisiaj Devils Wrocław, to ponad 100 zawodników w trzech sekcjach sportowych. Devils to ciągły rozwój i kolejne sukcesy sportowe: Sezon 2010  – Mistrz Polski; Sezon 2011 – Wicemistrz Polski ; Sezon 2012 – 3 miejsce.

Mecz Polska – Szwecja zostanie rozegrany w dniu 02.02.2013, w Atlas Arenie, w Łodzi. Bilety na to spotkanie są do nabycia na stronie www.eventim.pl