17 czerwca Wrocławski Teatr Pantomimy zakończy wiosenną odsłonę projektu „Pantomima NOW”. Ostatnim przystankiem na mapie objazdu z przedstawieniem „BATORY trans” będzie Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

W ramach wiosennej odsłony projektu Wrocławski Teatr Pantomimy prezentuje spektakl „BATORY trans” w reżyserii Martyny Majewskiej – laureatki konkursu na debiut reżyserski w Pantomimie. Jest to przedstawienie inspirowane książką Bożeny Aksamit „Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku” i opisanymi w niej losami pasażerów statku Batory, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia – Ameryka Linie Żeglugowe). Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami – o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

Przedstawienie pokazane będzie 17 czerwca, o godz. 19.00 na Scenie im. L. Gadzickiego (Rynek 39) Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie Teatru im. H. Modrzejewskiej, ilość miejsc ograniczona. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z zespołem i twórcami.

Celem programu Scena dla Tańca jest prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Projekt „Pantomima NOW” zakłada prezentację jubileuszowych przedstawień WTP i współczesnych tendencji w teatrze pantomimy. Partnerami projektu są: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Lubuski Teatr w Zielonej GórzeTeatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Projekt realizowany we współpracy z Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017 i dofinansowany przez Urząd Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

„BATORY trans” reżyseria Martyna Majewska
17 czerwca 2017, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, ul. Rynek 39
Bilety: 20 zł, rezerwacja: tel. 76 72 33 505, mail bilety@teatr.legnica.pl