Właśnie została ogłoszona kadra na pierwszy mecz reprezentacji Polski ze Szwecją, który zostanie rozegrany 02.02.2013 w Atlas Arenie, w Łodzi.  

fot. Devils Wrocław

Sztab szkoleniowy polskiej kadry ogłosił listę 37 zawodników, którzy wezmą udział w zgrupowaniu, poprzedzającym pierwszy mecz Kadry Polski w Futbolu Amerykańskim, zgrupowanie to odbędzie się w Warszawie, w dniach 26-27 stycznia. Po nim trenerzy wyłonią 30 zawodników, którzy znajdą się w meczowej kadrze. Mecz zostanie rozegrany w dniu 02.02.2013 w łódzkiej Atlas Arenie.

– Bardzo się cieszę z otrzymanego powołania a jeszcze bardziej z faktu, że na kolejnym obozie kadry – Devils będzie miało tak liczną reprezentację – powiedział Szymon Adamczyk, jeden z wybrańców trenerów kadry. – Sam obóz to super przygoda, możliwość konkurowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce i polepszanie swoich umiejętności na pewno przyniesie efekty w nadchodzącym sezonie. Każdy sportowiec marzy o reprezentowaniu swojego kraju, mam nadzieje, że moje także się spełni i godnie będę reprezentował Polskę i wrocławski klub w Atlas Arena.

Futbol amerykański to coraz prężniej rozwijająca się dyscyplina sportu. Ciągły wzrost zainteresowania rozgrywkami ligowymi sprawił, że postanowiono powołać do życia reprezentację narodową. Pierwszym jej sprawdzianem będzie towarzyski mecz z drużyną ze Szwecji. Będzie to zarazem pierwszy w Polsce mecz futbolu amerykańskiego, który zostanie rozegrany w hali.

Z drużyny Devils Wrocław, powołanie otrzymało aż siedmiu zawodników, co pokazuje jak mocnym zespołem będzie w tym sezonie pretendent do zdobycia Mistrzostwa Polski.

– To dla nas bardzo duże wyróżnienie, że w historycznym meczu polskiej reprezentacji szansę gry może otrzymać aż 7 zawodników naszego zespołu. Trening futbolisty, jest bardzo ciężki i trwa przez cały rok. Tym bardziej cieszy fakt, że wysiłek ten został doceniony – mówi prezes wrocławskiej drużyny Piotr Duszeńko.
Powołania otrzymali:
– Krzysztof Wydrowski (QB)
– Michał Nowak (OL)
– Grzegorz Mazur (WR)
– Szymon Adamczyk (DL)
– Arkadiusz Soberski (DL)
– Karol Mogielnicki (CB)
– Krzysztof Wis (FS/K)

(Łukasz Ciemski)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDelfinoterapia z Fundacją Rosa
Następny artykułStyl Wolny vol. 20 już 24 stycznia
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.