Już 20 lutego Emilia Krakowska świętować będzie swoje 75. urodziny we Wrocławiu, na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia występując w spektaklu „Przyjazne dusze”.

Emilia  Krakowska – aktorka  teatralna i filmowa, ciesząca się ogromną sympatią publiczności, od 10 lat jest związana z Wrocławskim Teatrem Komedia. Na gościnnej wrocławskiej scenie można ją zobaczyć w spektaklach: P. Valentine ‘Przyjazne dusze”, M. Cooneya „ Z rączki do rączki” oraz „Czysta komercja” K. Wojtaszak. Gwiazda polskiego filmu, teatru, telewizji ma ogromny dorobek artystyczny. To nie tylko słynna rola Jagny w sfilmowanej powieści Reymonta „Chłopi” To również znakomite role, między innymi, w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”. „Kopernik”. „Wesele”. To także niezapomniane kreacje na  stołecznych scenach Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Współczesnego, Rozmaitości i w spektaklach Teatru Telewizji.

Artystka nie ukrywa swojej sympatii dla wrocławskiej sceny na której występuje, dla Wrocławia i widowni wypełnionej do ostatniego miejsca przez widzów  gorąco ją oklaskujących.

20 lutego 2015, godz. 20.30
benefis Emilii Krakowskiej „Przyjazne dusze”.

*

W tym nadzwyczajnym spektaklu wystąpią:

Marta: Marzena Oberkorn
Anioł Stróż: Emilia Krakowska
Suzie: Katarzyna Skoniecka
Mary: Natalia Jesionowska , Patrycja Łacina-Miarka
Jack: Tomasz Lulek , Wojciech Dąbrowski
Simon: Radosław Kasiukiewicz
Mark: Krzysztof Grębski , Paweł Okoński