Kosynierki zajęły 8. miejsce w czeskiej lidze halowej. W rozgrywkach trwających od listopada 2010 do marca 2011 przyszło im się zmierzyć z najlepszymi zawodniczkami z Czech.

Kosynierki

W rozgrywkach udział wzięło 8 drużyn, w tym liczna grupa dziewcząt grających w narodowej kadrze Czech. Wszystkie zespoły mają duże doświadczenie, także na arenie międzynarodowej. Z powodzeniem startowały w największych imprezach takich jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa świata. Przegrać z takim przeciwnikiem to żaden wstyd. Ostatnie, wcale nie znaczy najgorsze. Mimo, że Kosynierkom nie udało się zagrozić przeciwniczkom, zebrały cenne doświadczenie. Decyzja o przystąpieniu wrocławskiej drużyny do rozgrywek spotkała się z dużym uznaniem. Zawodniczki, które tak naprawdę zaczynają swoją przygodę z lacrosse, decydując się na udział w lidze, wykazały się dużą odwagą i determinacją. Kosynierki są pierwszą żeńską polską drużyną, która wzięła udział w tego typu wydarzeniu.

– Grając z dużo lepszymi drużynami, mieliśmy okazję wiele się nauczyć. Ćwierćfinałowy mecz przeciwko Bumble Bees pokazał, że jesteśmy w stanie podjąć walkę z Czeszkami. Gra bramka za bramkę w pierwszej połowie była sporym zaskoczeniem dla zebranych kibiców. A trzeba pamiętać, że na pierwszy turniej jechaliśmy nie znając jeszcze w pełni zasad. Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli, w przyszłym roku pojedziemy do Czech walczyć o miejsce w pierwszej czwórce – mówi trener Kosynierek, Wojciech Filipek.

Mecze odbywały się raz w miesiącu, po dwa w jednym dniu. W sumie Kosynierki wybiegły na boisko 10 razy. Każdorazowo dawały z siebie wszystko udowadniając, że już wkrótce będą w stanie powalczyć z Czeszkami jak równy z równym. Zawodniczki zgodnie twierdzą, że była to doskonała lekcja, z której wyciągną wiele korzyści na przyszłość.

Statystyki:

Ilość rozegranych meczów – 10

Ilość bramek strzelonych w sumie – 42

Bramki indywidualne:

Małgorzata Kacperczyk – 7,  Anna Lisiecka – 7, Urszula Filipek – 5, Katarzyna Książek – 5, Katarzyna Czarnecka – 4, Aneta Grobelna – 4, Patrycja Malmon – 4, Anna Błażejewska – 2, Joanna Rogozińska – 2, Ilona Flisikowska – 1, Kamila Sadowska – 1

 

KATARZYNA KSIĄŻEK