W dniu 93. urodzin Tadeusza Różewicza, czyli w czwartek – 9 października, we Wrocławskim Teatrze Współczesnym można będzie obejrzeć happening pt. „Korytarz Różewicz”. Przygotowali go uczniowie Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu.

To wyjątkowe miejsce, gdzie w roku 90-lecia Tadeusza Różewicza [2011] ukazywała się regularnie gazeta szkolna „Mag słowa” poświęcona Poecie. Tylko jej Tadeusz Różewicz udzielił w tym czasie ekskluzywnego wywiadu. Wtedy po raz pierwszy, we współpracy z WTW, polonista Wojciech Walczak zorganizował „Korytarz Różewicz” – serię uczniowskich happeningów i performansów na korytarzach szkoły, podczas których czytano fragmenty prozy, dramatów i wierszy. „Korytarze…” odbywają się do dziś i prezentują twórczość innych polskich pisarzy i poetów. W 2011 roku ogłoszony został także po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mag słowa”, którego trzecia edycja będzie miała swój finał za kilka dni.

Gimnazjaliści pokażą nową odsłonę „Korytarza Różewicz” 9 października [czwartek] na wrocławskim Rynku o godz. 13, a w foyer WTW o godz. 18.45. Wstęp wolny. 

Autor | TD
Zdjęcie | Adam Hawałej