Jacek Sutryk ogłosił nazwisko swojego kolejnego następcy. Wiceprezydentem Wrocławia, rekomendowanym przez radnych Nowoczesnej, został Adam Zawada – dotychczasowy wiceprezes Stadionu Wrocław. 

Adam Zawada jest trzecim nowo powołanym wiceprezydentem Wrocławia. Pod koniec listopada prezydent Jacek Sutryk na swoich zastępców mianował Renatę Granowską oraz Sebastiana Lorenca. Powołanie następcy, rekomendowanego przez radnych Nowoczesnej, jest konsekwencją porozumienia, podpisanego z tym klubem. Nowemu wiceprezydentowi odpowiadać będzie Departament Zrównoważonego Rozwoju, a więc i Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu, Biuro Wody i Energii oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa. Zawada nadzorować będzie również Zarząd Zieleni Miejskiej, a także Zarząd Cmentarzy Komunalnych.

– Z Adamem znamy się już od kilku lat z różnych miejskich projektów. Podobnie jak w przypadku dwóch pracujących już wiceprezydentów, także i tu jestem przekonany, że tym razem Nowoczesna rekomendowała do pracy dla Wrocławia najlepszą osobę. Przed Adamem poważne zadanie. Jego obowiązki to opieka nad tzw. „Zielonym departamentem” i jak Państwo dobrze wiedzą jest to jeden z najważniejszych dzisiaj departamentów – ma zadbać o dobrą jakość środowiska dla mieszkańców Wrocławia – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Adam Zawada jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku ekonomia ze specjalizacją ekonomia managerska. W latach 2014  – 2017  pracował w Urzędzie Marszałkowskim, w tym m.in. na stanowisku Dyrektora Departamentu Marszałka. Odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski spółek, współpracę z zagranicą czy informację o funduszach europejskich. Od listopada 2017 roku sprawował funkcję wiceprezesa Stadionu Wrocław, gdzie odpowiadał m.in. za komercjalizację powierzchni biurowej oraz kwestie związane z sektorem eventowym.

Rekomendacja Adama Zawady przez klub Nowoczesnej nie od początku była oczywista. W środowisku pojawiały się głosy, że wiceprezydentem z ramienia tej partii miał zostać Michał Jaros, który zrezygnował z kandydowania w wyborach i poparł Jacka Sutryka. Jednak do tego nie doszło.

„Polityka to dla mnie zasady, wartości i dotrzymywanie słowa. W ważnym dla Wrocławia momencie wycofałem się z kandydowania na prezydenta Wrocławia. Dzięki temu, współpracy i ciężkiej pracy udało się uzyskać doskonały wynik Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej a Jacek Sutryk wygrał wybory w pierwszej turze. Tylko w ramach Koalicji Obywatelskiej, którą buduję i będę dalej budował jesteśmy w stanie w przyszłorocznych wyborach odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy i naprawić Polskę.” – możemy przeczytać w oświadczeniu Michała Jarosa.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe