Konferencja prasowa z udziałem Tomasza Adamka i Witalija Kliczko była tylko pierwszym punktem programu ich pobytu we Wrocławiu. Obaj pięściarze w obecności dziennikarzy zachowywali się niezwykle kurtuazyjnie i mówili o sobie z należnym szacunkiem.

Tomasz Adamek i Witalij Kliczko twarzą w twarz

– Jestem szczęśliwy, że tutaj jestem. Ta konferencja to tylko pierwszy krok do tego co czeka nas 10 września. Adamek to wspaniały pretendent. Kiedyś ten pas miał Ali, Tyson, Lewis. Teraz mam go ja i wiem jak trudno jest go bronić. Zwłaszcza z takim zawodnikiem jak Tomasz. To będzie wielka, twarda wojna, ale wiem, że mogę tę walkę wygrać. Gdy wyjdziemy do ringu będę mieć 40 lat. Nie zapominajcie jednak, że doświadczenie jest bardzo ważne – mówił Kliczko, posiadacz pasa federacji WBC.

– Witam was wszystkich gorąco. Mówiąc szczerze nigdy nie myślałem, że będę walczyć o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i to jeszcze na tak wspaniałym stadionie w Polsce. Dziękuję Witalijowi i jego teamowi za danie mi szansy. Mówią, że jestem małym ciężkim, ale na pewno zadziornym. Czas na przygotowania do walki i ciężki obóz. Ja zrobię wszystko aby wygrać. Obiecałem pas kibicom. Adamek pokaże swoje góralskie pięści – stwierdził Adamek.

Po zakończeniu konferencji prasowej pięściarze obejrzeli pokaz fontanny multimedialnej, a później pojechali na budowany Stadion Miejski na Pilczycach, aby obejrzeć miejsce, w którym 10 września skrzyżują rękawice. Na koniec był jeszcze spacer po wrocławskim Rynku.

Fotorelacja już niebawem w serwisie

(deg)

DZIAŁ SPONSOROWANY PRZEZ SERWIS:       MyWojownicy.com

WEJDŹ I ZOBACZ! ZNAJDŹ W SOBIE WOJOWNIKA… DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!