Powstaje nowy miniserial o aferze Watergate. Za projekt odpowiada George Clooney wraz ze swoją wytwórnią Smokehouse Pictures oraz scenarzysta Matt Charman, który odpowiedzialny za historię w „Moście szpiegów” Spielberga.

Serial zatytułowany „Watergate” ma liczyć łącznie osiem epizodów, a każdy odcinek zostanie poświęcony innej osobie, ukazując jej perspektywę na wydarzenia związane z prezydentem Nixonem i aferą. 

Twórcy zapowiadają, że sposób realizacji, przedstawienia historii będzie przypominał tą znaną z filmu „Rashomon”. Wydarzenia w obrazie Akiry Kurosawy nie tylko przedstawione są z perspektywy czterech osób, ale także różnią się od siebie. 

Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza, że z punktu widzenia amerykańskiej historii afera Watergate jest bardzo istotna, udowodniła ona korupcję oraz obłudę pośród ludzi rządu Nixona.

Afera Watergate, za którą Nixon był bezpośrednio odpowiedzialny, a która paraliżowała amerykańskie życie codzienne przyczyniając się do wielu poważnych szkód była jednym z powodów dla których prezydent ustąpił przed końcem kadencji.

Studia: Sonar Entertainment oraz Smokehouse Pictures będą odpowiedzialne za produkcję. Serial pojawi się na platformie Netflixa, jednak data premiery nie jest jeszcze znana.


Autor: Patry Wolny