Spektakl łączy formę stand_upu z twórczością Witkacego, artystycznego buntownika, życiowego performera i rebelianta walczącego o wartości. Ten one-man-show w wykonaniu charyzmatycznego Wiesława Cichego, wzbogacany rewelacyjną muzyką i świetnie zaaranżowanymi piosenkami, to błyskotliwy, mądry i śmieszny teatralny wieczór. W środę, 21 maja po spektaklu przewidziano spotkanie z jego twórcami. Początek o godz. 19 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego.

afterpremiera-stand_up-witkacy

Temu swoistemu stand_upowi z twórczości Witkacego smaku dodaje Rafał Karasiewicz z rewelacyjną muzyką i świetnie zaaranżowanymi piosenkami, a wraz z nim Karol Gola, Zbigniew Wrombel, Alicja Korpal-Karasiewicz, Piotr Hałaj, Wiesław Prządka i Marek „Stingu” Popow.

Witkacy przylgnął do Wiesława Cichego od początku jego kariery. Zaczęło się od „Matki Witkacego” w Opolu, a potem przyszły kolejne propozycje. Śmiano się nawet, że może być jedyny w Polsce, który zagra wszystko Witkacego. W swojej sztuce błyskotliwy i dowcipny Cichy zastanowi się m.in. nad artystą i sztuką w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach oraz nad tym, kim jest i jaki jest dziś odbiorca sztuk wszelakich.

– Jeżeli nie mogę się wypowiedzieć na forum publicystyczni-polityczno-jakimśtam to przynajmniej wypowiem się artystycznie. Nie oczekuję, że jakiś skutek będzie, ale będzie to głos jakiegoś twórcy, który wypowie się słowami innego twórcy, o tym co go boli – zdradza Wiesław Cichy.

 

środa 21 maja 2014
♦ godz. 19:00, Scena Kameralna,
Stand_up Witkacego wg Stanisława Ignacego Witkiewicza, reż. Wiesław Cichy
premiera otwarta (dla studentów, nauczycieli, elektryków, mechaników, motorniczych, bibliotekarzy, akademików, dziennikarzy, lekarzy, artystów i innych otwartych na dyskusję o sztuce)
po spektaklu otwarte spotkanie z Wiesławem Cichym (reżyseria i wykonanie), Małgorzatą Materą (scenografia i kostiumy) i Rafałem Karasiewiczem (muzyka), które poprowadzi dramaturg Piotr Rudzki
bilety w specjalnej cenie na hasło AFTERPREMIERA – 15 zł

czwartek 22 maja 2014
♦ godz. 19:00, Scena Kameralna,
Stand_up Witkacego wg Stanisława Ignacego Witkiewicza, reż. Wiesław Cichy
przedstawienie z bonusem – pierwsze 50 widzów, które kupi bilety, otrzyma w prezencie pakiet promocyjny Teatru Polskiego
bilety w specjalnej cenie na hasło AFTERPREMIERA – 15 zł

Kolejne spektakle:

7 czerwca (sobota), godz. 19
8 czerwca (niedziela). godz. 19

Autor | DEG
Zdjęcie | Natalia Kabanow / Teatr Polski we Wrocławiu