Gillian Anderson poinformowała, że jedenasty sezon Archiwum X będzie jej ostatnim występem w roli agentki FBI Dany Scully.

Emisja pierwszego sezonu tej kultowej serii miała miejsce we wrześniu 1993 roku. Dziś, 3 stycznia, premierę ma jedenasty sezon, który liczy łącznie dziesięć epizodów. Po ponad dwudziestu czterech latach swoją przygodę z serialem kończy Gillian Anderson o czym poinformowała w rozmowie z serwisem TVInsider.

„Od początku było to dla mnie jasne, chciałam zagrać w jeszcze jednym sezonie i na tym koniec. Szczerze mówiąc, dziwią mnie reakcje zszokowanych widzów”

David Duchovny, odtwórca roli ekranowego partnera Scully agenta Foxa Muldera, przynajmniej póki co, pozostaje związany z serią. Trudno jednak uwierzyć, że mogłaby ona być kontynuowana bez uwielbianego przez fanów duetu. Chris Carter, twórca serialu, pytany o przyszłość „Archiwum X” poinformował jedynie, że chciałby skupić się na obecnym sezonie. Wygląda na to, że przyszłość serialu zależy od tego, jak sprzeda się jedenasty sezon oraz pomysłu na wypełnienie luki po Anderson.

Nie ma także pewności, czy Duchovny nie zamierza pójść w ślady Anderson – w końcu zaraz minie ćwierć wieku odkąd związał się on z Archiwum.


Autor: Patryk Wolny