Po raz kolejny Zarząd Zasobu Komunalnego oraz spółka Wrocławskie Mieszkania zapraszają do zabawy pod szyldem Dbam To Mam. Akcja ma na celu promowanie dbałości o wspólną przestrzeń i własne podwórko.

Festyn podwórkowy odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 września w godzinach 14.30-18.00 na dużym, wyremontowanym podwórku Nadodrza w obrysie ulic Jedności Narodowej/ Roosvelta/ Słowiańska.

mat. organizatora

Organizatorzy przewidzieli m.in. konkursy sportowe, quiz edukacyjny i rysunkowy, kącik z poradami dla właścicieli czworonogów, malowidła na trotuarze, zabawy dla małych dzieci, dla seniorów namiot zdrowotny z pomiarem ciśnienia.

Miasto systematycznie remontuje gminne podwórka; każdego roku około 10 podwórek zyskuje nowe oblicze, a Zarząd Zasobu Komunalnego wydaje na to co roku od 3 do 5 milionów złotych. Niestety z tego kilkaset tysięcy złotych pochłania likwidacja dewastacji: zniszczonej zieleni, połamanych ławek i urządzeń zabawowych, spalonych śmietników, rozjeżdżonych klombów i chodników. W akcji Dbam To Mam chodzi o to, aby mieszkańcy poczuli się współodpowiedzialni za tę wspólną przestrzeń, aby jej nie dewastowali i nauczyli się o nią dbać – w ich własnym interesie.