Volleyball Wrocław kompletuje kadrę siatkarek na sezon 2018/2019. Tym razem do wrocławskiego klubu dołączyła nowa atakująca – Aleksandra Rasińska.

Młoda siatkarka mierzy 190 centymetrów wzrostu, jednak w ataku jej zasięg to aż 307 cm. Gra na pozycjach atakującej, w przeszłości grała także jako przyjmująca. Ostatnie trzy sezony spędziła w Legionovii Legionowo. W 2015 i 2017 roku została wyróżniona tytułem MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek i juniorek (odpowiednio).

Oprócz tego na na swoim koncie dwa srebrne medale zdobyte w 2013 i 2014 roku podczas Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA kadetek.

– Wrocławski klub to miejsce, które od zawsze mi się podobało. Słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii na temat zarządzania klubem i treningu. Teraz będę miała okazję sama się przekonać i już nie mogę się doczekać, gdy ubiorę zieloną koszulkę. Poza tym urzekło mnie także piękne miasto – mówi Aleksandra Rasińska.


– Dzisiaj w naszej drużynie witamy Olę. Mimo młodego wieku atakująca ma na swoim koncie trzy sezony spędzone na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Wykorzystanie tego doświadczenia, połączone z pracą z naszym sztabem – mam nadzieję, że przyniesie dla nas i dla samej zawodniczki wiele radości – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Na ten moment skład wrocławskiej drużyny przedstawia się następująco:Natalia Murek, Weronika Wołodko, Anna Łozowska, Karolina Pancewicz, Roksana Wers, Aleksandra Gancarz, Natalia Gajewska, Magdalena Kuzik.

Wiadomo również, że pierwszym trenerem pozostaje Marek Solarewicz, a drugim – Wojciech KurczyńskiFizjoterapeutom pozostaje Artur Hnida.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe Volleyball Wrocław