- REKLAMA -
Eleven Bike Fest

Po półtora sezonu współpracy Aleksandra Sikorska zdecydowała się opuścić szeregi Impel Wrocław. Klub przystał na prośbę zawodniczki, zgadzając się na rozwiązanie kontraktu.

Aleksandra Sikorska do Impel Wrocław trafiła przed sezonem 2015/2016. Wraz z drużyną zdobyła medal Mistrzostw Polski. Dzisiaj wspólne drogi zawodniczki i klubu się rozchodzą. Odejście do innego klubu podyktowane jest chęcią regularnej gry.

Ciężko jest nam rozstać się z tak świetnym człowiekiem i dobrą zawodniczką w połowie sezonu. Ale prawda jest taka, że jeszcze ciężej jest patrzyć, jak tak perspektywiczna siatkarka nie dostaje wystarczająco dużo szans na grę. Konkurencja na pozycji Oli jest bardzo duża, a wyniki zespołu na tyle dobre, by nie wprowadzać roszad w składzie. Wspólnie z Olą uznaliśmy, że powinna spróbować wykorzystać możliwość gry, jeżeli jest klub, w którym będzie miała gwarancję większej ilości minut na boisku. Trzymamy kciuki za rozwój Oli i niewykluczone, że jeszcze kiedyś spotkamy się w jednym zespole – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. i fundacji Kraina Siatkówki.

Sztab szkoleniowy gotowy jest na zmiany w drużynie. Docenia także dotychczasowy wkład zawodniczki w obecną pozycję Impela w tabeli Orlen Ligi.

Odejście zawodniczki w trakcie trwania sezonu to sytuacja, która niestety zdarza się w profesjonalnym sporcie. To była decyzja Oli, którą wszyscy szanujemy. Mam nadzieję, że zmiana barw klubowych umożliwi dalszy jej rozwój. Jako trener życzę jej powodzenia i dziękuję w imieniu swoim i naszego zespołu za wspólną pracę i grę – dodaje Marek Solarewicz, pierwszy trener drużyny.

Sama zainteresowana ze smutkiem opuszcza wrocławski klub, jednak w zmianie otoczenia wypatruje szans na rozwój kariery.

Będę dobrze wspominać te blisko dwa lata spędzone we Wrocławiu. Postanowiłam jednak zrobić krok i mam nadzieje, że będzie to krok w przód. Dziękuje Kibicom za wierną postawę i wsparcie. Zawsze robili kapitalną robotę na meczach niezależnie od wyniku. Dziękuje również wszystkim, którzy wpływają na to, że ten klub działała tak profesjonalnie. Całemu Sztabowi szkoleniowemu za pracę, opiekę medyczną i zdrowotną. Przede wszystkim chce podziękować dziewczynom. Tworzyłyśmy fajną ekipę i będzie mi Was bardzo brakowało. Cieszę się, że mogłam być częścią Impela Wrocław. Korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowych i radosnych Świąt! – komentuje sprawę Aleksandra Sikorska.