Już po raz jedenasty wrocławskie PWST organizuje Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych, które odbędą się w dniach 13-16 maja 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

Spotkania Szkół Teatralnych stanowią zawsze doskonała okazję do wymiany doświadczeń, rozmów, konfrontacji, analizy artystycznych dokonań, przyglądania się trendom i tendencjom w sztuce. To także miejsce na nawiązywanie kontaktów i zawieranie znajomości. Chcielibyśmy aby spotkania w 2015 roku, pod hasłem AlterNIMACJE, stworzyły okazję do prezentacji projektów których istotą jest szeroko rozumiana animacja – lalką, hybrydą, mutantem, przedmiotem, formami plastycznymi etc. Jesteśmy zainteresowani zagadnieniem, czy dla klasycznych form i lalek istnieje jakaś alternatywa, zarówno w obszarze plastyki jak i animacji, czy nowe technologie pomagają w rozwoju sztuki lalkarskiej czy nie mają na nią żadnego wpływu? Czy teatr lalek musi, może czy też nie powinien się zmienić? O tym wszystkim chcemy porozmawiać podczas najbliższych spotkań, pochylić się nad kondycją współczesnej sztuki lalkarskiej i zastanowić się nad jej miejscem na teatralnej mapie Polski, Europy i świata.

Główne wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce od 13 do 16 maja 2015. W tym czasie na naszych scenach wystąpią studenci z uczelni z Bratysławy, Białegostoku, Pragi, Bytomia oraz oczywiście Wrocławia. 15 maja 2015 odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Kształcenie aktora lalkarza i reżysera teatru lalek w odniesieniu do współczesnego teatru lalek”. Ważnym wydarzeniem będą również debaty „Poza Formy” przygotowane przez studentów Wydziału Lalkarskiego w kinie Nowe Horyzonty. Codziennie od godziny 22:00 zapraszamy na pokazy i występy do klubu festiwalowego, którym w tym roku jest Klubogaleria Neon Side.

ramkatyl6b
ramkatyl6b

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSą u nas dokumentaliści z całego świata
Następny artykułWrocławski Społeczny Rzecznik Pieszych
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.