Kanadyjkę Dale Kavanagh i Niemca Thomasa Kirchhoffa połączyło ponad 23 lat temu gorące uczucie do gitary. Ta fascynacja sprawiła, że Dale i Thomas, znani jako Amadeus Guitar Duo, mają już na swoim koncie ponad 1000 wspólnych koncertów w przeszło 60 krajach świata. Już 3 października będzie można ich usłyszeć także we Wrocławiu w trakcie Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.

Amadeus Guitar Duo to jeden z najwybitniejszych klasycznych duetów gitarowych światowej sławy. Duet stworzony przez Dale Kavanagh i Thomasa Kirchhoffa od lat otrzymuje niezwykle entuzjastyczne recenzje nie tylko w Europie, ale także w Azji oraz Północnej, Środkowej i Południowej Ameryce. Zarówno krytycy, jak i publiczność, doceniają wyrazisty temperament, ogromną wrażliwość i kreatywność artystów. Natomiast w środowisku gitarowym artyści uchodzą za specjalistów w dziedzinie koncertów gitary z orkiestrą. Amadeus Guitar Duo miał już okazję występować z orkiestrami kameralnymi z Pragi, Moguncji, Monachium i Mannheim oraz Orkiestrą Filharmonii Węgierskiej, Orkiestrą Prezydenta Ankary, Orkiestrą Filharmonii w Halle i Orkiestrą Filharmonii Turyngijskiej.

Czternaście nagrań (Haenssler-Classic) i regularnie audycje radiowe i telewizyjne w wielu krajach potwierdzają ogromną popularność Amadeus Guitar Duo. O renomie duetu świadczy też fakt, że wybitni kompozytorzy sami dedykują Dale Kavanagh i Thomas’owi Kirchhoffowi swoje utwory. Wśród zadedykowanych im dzieł znajdują się m.in. koncerty na dwie gitary i orkiestrę Rolanda Dyensa, Carla Domeniconi’ego, Jaime Zenamona i Gheorghe Zamfira oraz liczne kompozycje przeznaczone na duet gitarowy autorstwa Stephena Dodgsona, Haralda Genzmera i Christiana Josta. Poza działalnością koncertową Dale i Thomas zajmują się również organizacją International Guitar Symposium w Iserlohn, jednego z największych na świecie festiwali gitary klasycznej, oraz uczą w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold w Niemczech.

Na żywo o talencie i niezwykłej wrażliwości muzycznej Dale Kavanagh i Thomasa Kirchhoffa będziemy mogli przekonać się w piątek, 3 października we Wrocławiu. Amadeus Guitar Duo wystąpi wtedy w ramach 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. W trakcie wrocławskiego koncertu zatytułowanego „Przez wieki” artyści zagrają utwory swoich ulubionych kompozytorów z różnych epok. Znajdzie się wśród nich zarówno kompozycja G. P. Telemanna, J. S. Bacha czy współczesnego kompozytora Jaime
M. Zenamona oraz samej Dale Kavanagh. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Centrum Kultury Agora.