19 czerwca na Stadionie Wrocław w trakcie multimedialnego widowiska z udziałem znakomitych twórców, dojdzie do artystycznej zapowiedzi programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pierwszą odsłonę ESK uświetni koncert Andrea Bocellego, włoskiego śpiewaka, tenora i kompozytora oraz producenta muzycznego. Zrobił karierę w świecie muzyki poważnej i rozrywkowej – jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu. Sprzedał 80 milionów płyt, a jego koncerty przyciągają dziesiątki tysięcy fanów. Występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał dla papieża Benedykta XVI i królowej Elżbiety II.

Celine Dion, jego przyjaciółka i sceniczna partnerka mówi: Gdyby Bóg mógł śpiewać, jego głos brzmiałby podobnie do głosu Andrea Bocelli.

Wpływ na jego charakter i osobowość wywarło toskańskie życie rodzinne oraz kultura i tradycje regionu. Dziecięca fascynacja operą, podsycana starymi audycjami radiowymi i zachętami najbliższych, z czasem przerodziła się w silną dorosłą ambicję. Stał się światową gwiazdą ze swoim charakterystycznym i oryginalnym, nowym stylem muzycznym,  o którym wcześniej w ogóle nie słyszano. Klasyczny repertuar Bocelli’ego znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej – to prawdziwy precedens. Bocelli sprawia, że opera wkracza w inny wymiar. Jego zamiarem nie jest jednak burzenie granic. Rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia jego i miejsca w świecie muzyki.

To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć – mówi Andrea Bocelli.

Data: 19-06-2015 | Godzina: 20.30
Miejsce: STADION WROCŁAW
Bilety: 40zł , 50 zł, 60 zł

Informacje dodatkowe:
Czas trwania koncertu: 160 minut.
Bilety są dostępne w sprzedaży internetowej : www.eventim.pl, www.biletin.pl
oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (salony Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce)

Dojazd na Stadion Wrocław jest możliwy zarówno za pomocą środków komunikacji miejskiej, jak i samochodem. Bezpośrednie sąsiedztwo Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego przystanek tramwajowy ze stacją kolejową Wrocław Stadion, pozwala na dotarcie do Stadionu ze wszystkich kierunków i najważniejszych punktów miasta.

Dojazd samochodem:

Kierowcy spoza Wrocławia najszybciej na Stadion Wrocław dostaną się zjeżdżając z dróg dojazdowych na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, a następnie zjazdem na STADION WROCŁAW

Dojazd komunikacją miejską:

Tramwaje:  3, 10, 20, 31
Autobusy: 103, 128, 403, 435

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 39/2015
Następny artykułAgnieszka Chamioło: Balonik pękł… czyli #JaroTrzymajSię!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.