Andrzej Traczyk został nowym kierownikiem drużyny Śląska. Będzie on odpowiadał za wszystkie kwestie organizacyjne związane z funkcjonowaniem pierwszego zespołu WKS-u.

SLASK

Andrzej Traczyk zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Słobodziana, który zrezygnował z pracy ze względów zdrowotnych.

Andrzej Traczyk to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończył studia na kierunku Dziennikarstwo Sportowe, a także AWF-u Wrocław, gdzie uzyskał dyplom trenera. Co ciekawe, dla Andrzeja Traczyka nie jest to pierwszy kontakt ze Śląskiem Wrocław. W przeszłości pełnił on bowiem funkcję kierownika drużyn młodzieżowych WKS-u, zarządzając nimi w czasach, w których dorastali znakomici wychowankowie Śląska, tacy jak reprezentant Polski Radosław Junukiewicz.

To był dla mnie wspaniały okres, który bardzo miło wspominam i chętnie wracam do niego w myślach. Trzy ostatnie lata spędziłem jednak w Chrobrym Głogów, gdzie najpierw byłem trenerem bramkarzy, a następnie zastąpiłem na stanowisku dyrektora sportowego Radosława Kałużnego. W ostatnich miesiącach powróciłem jednak do funkcji trenera bramkarzy, z którą tak naprawdę się najbardziej utożsamiam. W przeszłości szkoliłem również golkiperów w Polonii Trzebnica czy Wulcanie Wrocław – mówi nowy kierownik drużyny.

Andrzej Traczyk może pochwalić się także szkoleniem bramkarzy reprezentacji Polski w futsalu, gdzie pracował w latach 2003-04. Sam także niejednokrotnie wcielał się w rolę bramkarza i co ciekawe, grając w reprezentacji Polski Straży Pożarnej, wystąpił nawet na branżowych Olimpiadach w Grecji czy Hiszpanii, a z reprezentacją dolnośląskiej Straży Pożarnej dwukrotnie został mistrzem Polski, trzy razy przy tym wybierany był najlepszym bramkarzem rozgrywek. Jego związki ze Strażą Pożarną były także zawodowe – ukończył warszawską Szkołę Główną Służby Pożarniczej w stopniu majora. Pracował również jako ratownik medyczny.

Oficjalnie Andrzej Traczyk na stanowisku kierownika drużyny zadebiutuje podczas poniedziałkowego meczu z Widzewem Łódź.

Autor | Patryk Załęczny / Śląsk Wrocław S.A.
Zdjęcie | Śląsk Wrocław S.A.