Andzej Lebiediew w SEC Challenge

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław wygrał w Mureck półfinał eliminacji do Speedway Euro Championship. Łotysz w dodatkowym biegu pokonał Duńczyka Michaela Jepsena Jensena.

Oprócz nich awans do SEC Challenge, które zaplanowano na 20 maja w Gorican, wywalczyli Polacy: Adrian Miedziński i Kacper Gomólski.

Wyniki:

1. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 14+3 (3,2,3,3,3)
2. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 14+2 (3,3,3,3,2)
3. Adrian Miedziński (Polska) – 12 (3,0,3,3,3)
4. Kacper Gomólski (Polska) – 11 (2,3,3,1,2) – 1. miejsce w biegu ostatniej szansy
5. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) – 9 (2,2,u,2,3) – 2. miejsce w biegu ostatniej szansy
6. Wiktor Kułakow (Rosja) – 10 (2,1,2,3,2) – 3. miejsce w biegu ostatniej szansy
7. Mikkel Michelsen (Dania) – 11 (3,1,2,2,3) – 4. miejsce w biegu ostatniej szansy
8. Renat Gafurow (Rosja) – 9 (2,3,1,2,1)
9. Nick Skorja (Słowenia) – 7 (1,0,2,2,2)
10. Daniel Gappmaier (Austria) – 6 (1,3,1,1,0)
11. Wiktor Trofimow (Ukraina) – 5 (0,2,1,1,1)
12. Dmytro Mostowik (Ukraina) – 4 (1,0,2,0,1)
13. Adrian Gheorghe (Rumunia) – 4 (0,2,1,1,0)
14. Tomas Suchanek (Czechy) – 3 (1,1,0,d,1)
15. Patrik Mikel (Słowacja) – 1 (0,1,d,0,0)
16. Marian Gheorghe (Rumunia) – (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Jensen, Łoktajew, Suchanek, Mikel
2. Miedziński, Gafurow, Skorja, Trofimow
3. Michelsen, Kułakow, Mostowik, M. Gheorghe
4. Lebiediew, Gomólski, Gappmaier, A. Gheorghe
5. Jensen, Lebiediew, Kułakow, Miedziński
6. Gomólski, Łoktajew, Michelsen, Skorja
7. Gafurow, A. Gheorghe, Mikel, M. Gheorghe
8. Gappmaier, Trofimow, Suchanek, Mostowik
9. Jensen, Skorja, Gappmaier, M. Gheorghe
10. Miedziński, Mostowik, A. Gheorghe, Łoktajew (u2)
11. Gomólski, Kułakow, Trofimow, Mikel (d4)
12. Lebiediew, Michelsen, Gafurow, Suchanek
13. Jensen, Gafurow, Gomólski, Mostowik
14. Lebiediew, Łoktajew, Trofimow, M. Gheorghe
15. Miedziński, Michelsen, Gappmaier, Mikel
16. Kułakow, Skorja, A. Gheorghe, Suchanek (d2)
17. Michelsen, Jensen, Trofimow, A. Gheorghe
18. Łoktajew, Kułakow, Gafurow, Gappmaier
19. Lebiediew, Skorja, Mostowik, Mikel
20. Miedziński, Gomólski, Suchanek, M. Gheorghe

Bieg ostatniej szansy:
21.
 Gomólski, Łoktajew, Kułakow, Michelsen

 


Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcie: WTS