25 i 26 lutego zobacz w Kinie Nowe Horyzonty nominowane do Oscarów krótkie metraże – pisze Magda Krzanowska.

W dniach 25 – 26 lutego widzowie Kina Nowe Horyzonty będą mieli okazję zobaczyć nominowane do Oscarów krótkie metraże – najlepsze fabuły oraz animacje. Kto zdobędzie statuetkę Akademii okaże się po raz 89. już w niedzielę. Do tej pory, warto sprawdzić w KNH choćby, co filmowo porabia teraz… Jane Birkin.

La Femme et Le TGV to krótki metraż Timo von Guntena z udziałem aktorki, który zobaczymy 25 lutego w bloku z innymi nominowanymi fabułami. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami epistolarna historia miłosna. Najpierw pojawia się miłość do słów, później wyobrażenie, a na koniec… No właśnie. Czy bohaterom uda się spotkać? Czy główny bohater wysiądzie w końcu z przejeżdżającego obok domu Elise TGV? Zobaczcie koniecznie!

 

Oprócz słynnego akcentu odkryć można będzie też debiutantów. W programie węgierski Sing – pełna muzyki fabuła, w której główna bohaterka, młodziutka Zsófi, wstępuje do słynnego chóru z nadziejami, które zderzają się ze skostniałym systemem szkolnym. Zachęcająco przedstawia się Timecode Juanjo Giméneza Peña. Para bohaterów, ona i on, pracują na dwie zmiany w ochronie parkingowej. Ciągle się mijając, w niemalże tanecznym rytmie, zbliżają się do siebie.

Niedziela to czas najlepszych animacji. Zobaczycie stworzony w ramach Google Spotlight Stories Pearl Patricka Osborne’a. Niezwykła w filmie jest technologia VR, dzięki której powinno się go oglądać. Inny tytuł, który zwraca uwagę to Piper – krótkometrażówka wytwórni Pixar. W programie również nominowana do Annie (jednej z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmów animowanych, którą wyróżniony został m.in. hit W głowie się nie mieści) Blind Vayshę. Jego bohaterka obdarzona jest dziwacznym spojrzeniem na świat, które nie pozwala jej żyć w teraźniejszości. Podczas gdy jedno z oczu widzi przyszłość, drugie skierowane jest ku przeszłości.

Bilety w cenie 15 zł na bloki (sobotni lub niedzielny) dostępne online i w kasach Kina Nowe Horyzonty.