Rozpoczynamy nowy cykl, który będziemy prowadzili razem z grupą „AnimaTort”. Znajdzie się w nim szereg zabaw, gier i doświadczeń skierowanych do najmłodszych, ale też i całych rodzin. Nie nudźcie się razem z nami!

Zimą, nasze możliwości na aktywne spędzanie czasu z dziećmi znacznie maleją. Krótkie dni, wiatr, mróz i śnieg nie zachęcają do spacerów czy zabaw na świeżym powietrzu.  Trudno jednak  odmówić naszym milusińskim zabaw ruchowych. Niestety, nie każdy rodzic ma pomysł czy też odwagę, na zaserwowanie dawki szaleństwa swoim pociechom,  na kilku metrach domowego dywanu. „Dzielnice Wrocławia” znalazły sposób, aby i dzieci były zadowolone i mieszkanie całe.

Grupa wykwalifikowanych animatorów istniejąca pod nazwą „AnimaTort”  poleciła nam kilka ciekawych sposobów na rodzinny wieczór. Jedną z zabaw, którą możemy bez lęku zaproponować swoim dzieciom jest „Bitwa na kule”.
– Do zabawy potrzebne nam będą jedynie stare gazety i chęci domowników – opowiada animator Mateusz Brzostowski z AnimaTort. – Wystarczy zgnieść ze starych gazet jak najwięcej papierowych kul. Później ustawić  się z dzieckiem na przeciwko siebie, z taką samą liczbą kul. Kto więcej razy trafi w  przeciwnika, ten wygrywa.  Z poduszek, koców i krzeseł albo rozłożonego parasola można ustawić mur obronny – dodaje  animator.
Taka zabawa nie wymaga dużej przestrzeni i wysiłku. Jedynie zaangażowania zarówno ze strony dzieci, jaki rodziców. Aby dzieci były szczęśliwe, wystarczy poświęć im  trochę uwagi. I nie koniecznie dobra zabawa oznacza drogą zabawę. Domowe działania mają to do siebie, że możemy małym kosztem świetnie  spędzić  czas.
– Są tysiące pomysłów, jak bawić się z dziećmi i my, animatorzy z Animatort chcemy się nimi z państwem dzielić – kontynuuje Mateusz. – Zachęcam do zaglądania na naszą stronę internetową AnimaTort.pl oraz na FanPage na Facebooku. Tam zawsze  można będzie znaleźć propozycję na rodzinny wieczór, niekoniecznie przed telewizorem – kończy animator.

 

(Sabina Misakiewicz)