Anna Wierzbowska z medalem w wioślarstwie

Polka była druga w wyścigu na 500 metrów. Wygrała Ukraina Olena Buryak, która podobnie jak wczoraj pobiła rekord świata. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Cecilia Velin, którą Polka wyprzedziła tuż przed metą. To już trzeci medal na ergometrze. W środę na 2000 m złoto wywalczył Artur Mikołajczewski (waga lekka), a srebro Bartosz Zabłocki (open).

– Jestem po pucharach świata i w okresie roztrenowania, więc z dużym niepokojem usiadłam na ergometr. Cieszę się bardzo, że wywalczyłam drugie miejsce – przyznała Wierzbowska.

Jeszcze szczęśliwsza wydawała się Buryak.

To dobry czas dla mnie. Pobiłam tu dwa rekordy świata. Takie rzeczy się zdarzają!

W czwartek rywalizacji mężczyzn na 500 metrów triumfował Ukrainiec Anton Bondarenko. Bartosz Zabłocki zajął 5. miejsce. Do brązowego medalu (Białorusina Pawła Szurmieja) zabrakło mu zaledwie 0,05 s.

Z kolei w środę Zabłocki na 2000 m przegrał tylko z Niemcem Olivierem Zaidlerem, ale wyprzedził Bondarenkę.

Mikołajczewski (zwycięzca dwóch tegorocznych imprez Pucharu Świata) narzucił natomiast rytm przeciwnikom i dopłynął do mety jako pierwszy.

Ogółem podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych Polacy zdobyli już 15 medali – 3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych

Tekst i zdjęcie: Daniel E. Groszewski