Sieć kin Multikino wspólnie z 9th Plan zapraszają na wielokrotnie nagradzany dokument „Antarktyda: rok na lodzie”. Przeżyj rok w najbardziej ekstremalnych warunkach na świecie już 12 marca w Multikinie Arkady Wrocławskie!

- REKLAMA -

Oszałamiający wizualnie zapis tego, co dzieje się na Antarktydzie, najmroźniejszym miejscu na Ziemi, podczas całego roku. Do tej pory nie udało się to żadnej ekipie filmowej na świecie. Miejsce, które przez długie miesiące jest odcięte od reszty świata, skute przeraźliwym zimnem i ogarnięte niekończącą się ciemnością. Niezwykła filmowa historia opowiedziana z punktu widzenia osób, które pracują tam na co dzień, utrzymując bazy w tym najbardziej surowym zakątku na naszej planecie.

Filmowcy zwykle kręcą tam zdjęcia jedynie podczas krótkiego okresu letniego. Ten dokument powstawał na przestrzeni 15 lat, włączając w to 9 zimowych okresów. Dzięki temu widzowie mogą odkryć na nowo ten fascynujący kontynent.

Pokaz filmu „Antarktyda rok na lodzie” odbędzie się 12 marca o 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie. 

Reżyseria: Anthony Powell
Czas trwania: 92 min.
Scenariusz: Anthony Powell, Simon Price
Produkcja: Nowa Zelandia, 2013
Producenci: Anthony Powell, Antzworks Limited (New Zealand)
Montaż: Simon Price
Muzyka: David Donaldson

Ceny biletów:
– 19 zł – bilet normalny
– 17 zł – bilet ulgowy(z legitymacją studencką) lub z kodem zniżkowym z Facebook’ a

Autor | MB

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 14/2015
Następny artykułFizjoterapeuta radzi: Ból kręgosłupa – ćwiczenia #3
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.