Za „Graj dalej”, który ma szansę stać się przebojem, odpowiedzialny jest wrocławski raper – Antone wraz z grupą OGFILMS. Teledysk do debiutanckiego materiału skrojony został na miarę oczekiwań. 

Antone / fot. Paweł Kostecki

– Ujęcia do klipu nakręcone zostały we Wrocławiu: głównie w Parku Szczytnickim na Sępolnie, w Parku Południowym na Klecinie oraz w opuszczonej fabryce na Kowalach – wyjaśnia Antone, wychowany na Grunwaldzie.

Już niedługo na rynek trafi jego debiut – hiphopowy album „Prawo Talionu”. Zanim to nastąpi, postanowił jednak podzielić się ze słuchaczami singlem – „Graj Dalej”.

„Graj Dalej” to gorący remix kawałka z charakterem w którym gościnnie występują utalentowani i znani wrocławscy wokaliści tacy jak: Mesajah (NDK), MLN (Cpr), oraz goście przyjezdni – Lady Nina (Mouse Studio) i ICE (I.N.W.). Kawałek jest wybuchową mieszanką rapu, dancehallu, reggae oraz dubstepu. Za produkcję remixu odpowiada uzdolniony producent PMX, znany np. ze współpracy z Mrozem przy singlu „Miliony Monet”. ”

„Graj dalej” zostanie wydany przed premierą „Prawa Talionu” w formie singla, materiał będzie zawierał remixy takich producentów jak wspomniany wyżej PMX, Opiat, Brainpain [Killa Beatz Crew/Pancer Incus], ICE [I.N.W.], Ems. Remixy są różnorodne, na singlu usłyszymy klimatyczny, brudny rap, radiowe wersje oraz mocny dubstep.

 

Antone – Graj Dalej ft. Mesajah/MLN/Lady Nina/Ice [Pmx remix]

arch. artysty

ANTONE – wrocławski mc, promotor, organizator i konferansjer kojarzony z kulturą hiphopową, jungle oraz drum’n’bassem. Pierwsze tracki, wraz z kilkoma znajomymi, zarejestrował na przełomie 2001/2002 roku. Jako konferansjer ma za sobą 2 największe kampanie reklamowe „SZAFOBUS” dla firmy CROPP, jako animator reżyserował największy korporacyjny LIP DUB dla WYBOROWA S.A., jego wokal można usłyszeć na 4 winylach, oprócz tego na swoim koncie ma 2 nielegale, 2 single, teledyski, masę featuringów oraz doświadczenie w organizacji i promocji dużej ilości eventów.Jest ojcem największego na dolnym śląsku festiwalu muzyki drum’n’bass oraz dubstep – KILLA BEEZ FEST.

Zafascynowany początkowo rapem, z zamiłowania do muzyki Antone skompletował sprzęt, aby móc nagrywać w domu [Wypocin Studio]. Tam wraz z Prefekt Sqadem [Antone, Bunio], Milem Mailem oraz Azorem rejestrowali pierwsze kawałki. Ekipa prężnie działała we wrocławskim podziemiu. W 2005 roku zdobyli I miejsce w III Wrocławskim Przeglądzie Form Muzycznych, grali dużo koncertów.

Podczas produkcji solowego projektu Antek/Prefekt/Symptom – Diastemius 2004/2005 artysta poznał moc jungli oraz drum’n’bassu. Zaczął też udzielać się jako MC we wrocławskim kolektywie Izotoxin. W 2006 roku podziemie otrzymało krążek „Prefekt (Antone, Bunio, prod. Symptom) – Demo 2006)”.

Obecnie Ant1 jest współzałożycielem najprężniej działającego kolektywu organizacyjno – artystycznego na terenie kraju – Killa Beatz Crew. Założył ekipę wraz z dj’ką Suicide One.Oprócz tego zajmuje szeregi Venom Minds oraz francuskiej wytwórni Astrofonik Records,
Jest w trakcie nagrywania rapowego solo, które w większości opiera się na produkcjach Chrisa Millera. Pracuje również nad kawałkiem, który pojawi się na piątym już winylu z jego udziałem, wydanym przez stajnię Astrofonik. Artysta jest zapraszany na mikrofon przez coraz większą liczbę organizatorów imprez na terenie kraju.

 

Dyskografia oraz udział w projektach:

Nielegale:

2004 – Diastemius
2006 – Prefekt Demo
2008 – Niepoukladani – „Dzis Juz Tego Nie Ma” LP
2009 – Atak jak napalm [singiel]
2009 – Young’n’Proud Boyz – Promo Bad Boy Sound vol1
2009 – Dj Wok ft. Misiox, Tomal, Antone – Jak Burza [singiel]

Winyle:

03 / 2009 Nitrogene 12
05 / 2009 Astroboy 09
06 / 2009 Afk Dnb 03
12 / 2009 Graffiti Sonore 01

Czytaj więcej:
www.facebook.com/antonantone
www.facebook.com/playmorecompany

 

 

(jb)