Podpisano umowę na budowę Aquaparku na Brochowie. Wykonawca ma 22 miesiące na wybudowanie obiektu, którym zarządzać będzie Wrocławski Park Wodny S.A. Aquapark powstanie przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu, otwarcie planowane jest na wrzesień 2021 roku.

Przetarg wygrało Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom Sp. z o.o. Umowę na budowę obiektu przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu podpisano 15 listopada. Wykonawca ma 22 miesiące na zakończenie prac. W ramach przetargu zobowiązany jest do zaprojektowania i wybudowania kompleksu basenów wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu.

W miejscu powstania nowej inwestycji w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 17,9 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 m2 krzewów i traw.

W nowym obiekcie znajdować się mają cztery baseny: sportowy, basen do nauki pływania, brodzik wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne oraz basen zewnętrzny, który będzie czynny sezonowo.  Dostępne będą także wanna SPA z hydromasażem dla sześciu osób oraz cztery sauny (2 sauny fińskie, 1 grota solna oraz jedna sauna 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku. Powstanie również sala fitness, a siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

Wokół basenu zewnętrznego zaplanowano aż 1,3 tys. mkw. plaży oraz przestrzeń rekreacyjna z boiskiem do siatkówki plażowej i przeniesioną siłownią zewnętrzną. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. Przed Aquaparkiem powstaną 43 miejsca parkingowe (w tym 5 dla osób z niepełnosprawnościami) i 44 stojaki rowerowe.

Otwarcie planowane jest na wrzesień 2021 roku.


Zdjęcia: mat. prasowe