Napastnik Śląska został zdyskwalifikowany na trzy ligowe spotkania. Oprócz tego będzie zobowiązany do zapłaty 10 tyś. zł. grzywny. Wszystko to efekt zachowania Arkadiusza Piecha po otrzymaniu czerwonej kartki w meczu z Legią (0:1).

Napastnik Śląska podczas sobotniego starcia z mistrzem Polski za faul na Arturze Jędrzejczyku otrzymał czerwoną kartkę. Piech wszedł nogą w staw skokowy rywala w bardzo niebezpieczny sposób. Cała akcja była na tyle dynamiczna, że tłumaczenia zawodnika o tym, że nie chciał zrobić krzywdy przeciwnikowi są dość logiczne. Nie mniej jednak sytuacja wyglądała bardzo groźnie, sędzia skorzystał z VAR-u, po czym napastnik Śląska obejrzał czerwony kartonik.

Piech nie zgadzał się jednak z decyzją arbitra, co wyraźnie zakomunikował. Najpierw ostentacyjnie bił brawo. Schodząc do tunelu, kopnął telewizyjny mikrofon, a później w jednoznacznych słowach wyraził swoją opinię o sędziach.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Komisja Ligi Ekstraklasy zajęła się tą sytuacją i piłkarz został ukarany 3 meczami dyskwalifikacji oraz grzywną w wysokości 10 tyś. zł. Kara mogła być jeszcze wyższa, jednak napastnik Śląska pojechał na posiedzenie organu decyzyjnego i przeprosił za swoje zachowanie.

Z związku z decyzją Komisji Ligi Ekstaklasy, Arkadiusz Piech na pewno nie wystąpi w meczach przeciwko Arce Gdynia, Miedzi Legnica i Wisłą Płock. Późniejsze występy piłkarza również mogą stać pod znakiem zapytania. Napastnik w ostatnim czasie po raz kolejny przysworzył kłopotów sztabowi szkoleniowemu Śląska. Na początku września zawodnik został przeniesiony do czwartoligowych rezerw z powodu niedopuszczalnego zachowania podczas treningu. Piech kwestionował metody treningowe sztabu, po czym zszedł z boiska. Kontrakt napastnika kończy się 30 czerwca 2019, więc jeśli w najbliższym czasie nie udowodni swojej sportowej wartości, być może w następnym sezonie nie będzie grał już w barwach wrocławskiego klubu.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław