To był ich pierwszy ważny egzamin w życiu. Ponad 4 tysiące wrocławskich trzynastolatków napisało sprawdzian szóstoklasisty. Sprawdźcie u nas jak wam poszło!

Szóstoklasiści pierwszy ważny egzamin mają już za sobą

Ważne jest to, że tego egzaminu nie można oblać! Nawet 1 punkt, na 40 możliwych, oznacza zaliczenie. A jeżeli komuś by nie poszło, to 7 czerwca mógłby podejść do drugiego egzaminu. Wtedy też będą zdawali ci, którzy byli chorzy.

Wyniki tak naprawdę ważne są tylko dla tych, którzy zdecydują się na gimnazjum spoza swojego regionu, gdzie mają zagwarantowane miejsce. Wyniki Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przedstawi 15 czerwca.

Sprawdzian szóstoklasisty to zadania z 5 umiejętności: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Sprawdzian trwał 60 minut.

 

ZOBACZ KONIECZNIE:

Sprawdzian szóstoklasisty >>>

Sprawdzian szóstoklasisty 2011: Rozwiązania >>>


DANIEL E. GROSZEWSKI

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Juvenia na inaugurację wywalczyła 9. medali
Następny artykuł– SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2011: ROZWIĄZANIA
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.