Sezon 2016/2017 Scena na Bielanach rozpocznie francuską sztuką „Imię”, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Wyprodukowany w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty „Imienia”, w którym występują: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Mateusz Banasiuk oraz Wojciech Malajkat. 

Jesienią natomiast będzie bardziej o kochaniu – już w październiku trzy propozycje zdecydowanie sprofilowane w miłosną stronę: „Przyszedł mężczyzna do kobiety” z Violą Arlak oraz Tadeuszem Chudeckim, „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” z Katarzyną Skrzynecką i Piotrem Gąsowskim w rolach głównych oraz komedia omyłek „Jak się kochają w niższych sferach”, w której zobaczymy połączone wspólnym sekretem dwa małżeństwa (w tych rolach: Andżelika Piechowiak i Piotr Polk oraz Rafał Królikowski i Joanna Kudelska) i wciągniętą w ich kłamstwa i intrygi trzecią parę (Grażyna Wolszczak i Waldemar Błaszczyk).

W październiku zapraszamy też na długo oczekiwaną koncertową odsłonę Sceny na Bielanach, którą w tym sezonie otworzy niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki Edyta Geppert. Będzie to wyjątkowa okazja do usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej w wykonaniu artystki, której głos i interpretacja zachwyci każdego.

Z kolei 26 listopada 2016 nieco więcej pikanterii zaproponują Joanna Kurowska, Paweł Królikowski, Piotr Gąsowski oraz Anna Oberc w komedii „Lunch o północy”.

Rok 2016 zakończymy przyjętą entuzjastycznie w zeszłym sezonie szaloną historią autorstwa Cezarego Harasimowicza, opowiadającą o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia. „Pozytywni” ponownie zachwycą wybitnymi kreacjami Olgi Bołądź, Magdaleny Boczarskiej, Janusza Chabiora i Łukasza Simlata.

W 2017 będziemy gościć m. in. Krystynę Jandę, Izę Kunę, Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Muchę, Artura Barcisia Leszka Lichotę, Mikołaja Roznerskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Cezarego Żaka, i wielu innych znanych, lubianych i cenionych artystów polskiej sceny.


Szczegółowy repertuar i bilety – TUTAJ