Miniony sezon obfitował w najróżniejsze spektakle. Na sam koniec ATM scena na Bielanach przygotowała dla widzów komedię o mężczyznach i ich damskich problemach. Już 23 i 24 czerwca Casa Valentina.

ATM Scena na Bielanach żegna widzów spektaklem Casa Valentina w reż. Macieja Kowalewskiego i wykonaniu aktorów z Och TeatruMarii Seweryn, Joanny Gleń, Piotra Borowskiego, Witolda Dębickiego, Macieja Kosmali, Mirosława Kropielnickiego, Piotra Machalicy, Rafała Mohra i Cezarego Żaka. Kostiumy przygotowała Dorota Roqueplo.

Historia zaczyna się w hotelu w górach Catskills w Stanach Zjednoczonych w roku 1962. Właścicielami pensjonatu są Rita i George. Miejsce wydaje się spokojne i niepozorne. Jest to jednak hotel, do którego przyjeżdżają heteroseksualni mężczyźni, którzy ubierają się jak kobiety. Rita i George (Valentina) stworzyli miejsce, w którym mężczyźni mogą poczuć się swobodnie i oderwać się od swoich codziennych ról ojców i mężów. Sielankę przerywa doniesienie na policję o niemoralnym prowadzeniu się. Goście pensjonatu w odpowiedzi postanawiają założyć oficjalną organizację, jednak wiąże się to z odkryciem tajemnicy… Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Oficjalne stowarzyszenie zostało powołane i istnieje jako Tri-Ess – The Society for Second Self (www.tri-ess.org).

Casa Valentina to komedia poruszająca wiele trudnych i poważnych tematów m.in. tolerancję, samoakceptację czy szacunek do drugiego człowieka.

Spektakl będzie można oglądać w dniach 23.06 (16:00 i 19:00) – 24.06 (16:00 i 19:00). Bilety w zależności od wybranych miejsce w cenach 150 – 130 zł. Dla widzów przygotowany będzie również bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu.

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 15.00 i 18.00*

*Ze względów organizacyjnych autokar
może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
spektakl nie rozpocznie się.

  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 18:15 i 21:15


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: mat. prasowe