7 kilometrów trasy zostanie oddane do użytku już w czwartek 5 maja w południe. Decyzja o włączeniu AOW do ruchu spowodowała konflikt między Urzędem Miasta a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Autostradowa Obwodnica Wrocławia

Miasto zgodnie z wcześniejszymi praktykami zamierzało oddać ten fragment do ruchu dopiero w weekend. Chodziło o zmianę organizacji ruchu na rondzie Pileckiego, które nie jest przystosowane do przejęcia ruchu z autostrady. Prawda jest taka, że obecnie mamy 7 km autostrady donikąd! Świetnie będzie nią zjeżdżało na A4, ale w drugą stronę czekają nas gigantyczne korki. Rondo przy Factory Outlet nie będzie bowiem w stanie przejęć ruchu z autostrady. Jest po prostu za małe. GDDKiA ma jednak na to swój punkt widzenia. Droga krajowa ma wyższy klasę niż drogi miejskie i dlatego GDDKiA może otworzyć ją… kiedy chce. Jedno jest pewne. W tej części miasta możemy spodziewać się większych korków.

(deg)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Kosynierzy on tour
Następny artykuł– Gienek Loska na otwarcie stadionu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.