Jubileuszowa, dziesiąta już edycja Avant Art Festival programowo oraz koncepcyjnie stanowi pomost pomiędzy ideą rozwijaną w poprzednich jego wydaniach a konsekwencją rozwoju cyklu, za zadanie stawiającego sobie nieodmiennie możliwie jak najszerszą prezentację muzyki i sztuki eksperymentalnej i awangardowej. 


 

AAF 2017, poza Wrocławiem (27.09-13.10), ze zmodyfikowanym programem odbywać się będzie również w Warszawie (02.10-11.10). Tym razem prezentacje muzyczne, performatywne i filmowe koncentrować się będą na fenomenach dźwiękowych i wizualnych, które – często ekstremalnie, a zawsze bezkompromisowo – operując na obrzeżach i stykach gatunków, w drodze redukcji / transgresji ekspandują je w nowe rejestry. W ramach tegorocznej odsłony wydarzenia zaprosimy też na kolejną edycję przeglądu sztuki japońskiej pod nazwą Avant Art Festival Japan 2. edition.

Począwszy od techno-kontyngentu, przez jazz/improv eksploracje, fuzje międzygatunkowe, aż po eksperymenty o charakterze ideowo-produkcyjnym i festiwalowe autoreferencje, program AAF 2017 można ująć jako logiczną kontynuację starych oraz inicjację nowych wątków. Wśród artystów, którzy zagrają na 10. edycji festiwalu we Wrocławiu, znajdą się m.in.: austriacki zespół Radian czy Regis ze swoją – bazującą na industrialu – techno-redukcją, zaś Powell zaprosi publiczność na brutalne disco- eksploracje. W programie AAF pojawią się również: wszechstronny eksperymentator Oren Ambarchi, znany ze składu Syny Piernikowski oraz reaktywowana po latach legendarna jassowa formacja Łoskot.

W ramach przeglądu japońskiego usłyszymy kultowy zespół Melt-Banana, jak i Ryo Murakami, Marię Jiku oraz Shins-K, który zaprezentuje japoński techno-dub w wariantach psychoaktywnym i tellurycznym; w spektaklu taneczno-muzycznym wystąpi zaś duet ITAKO, czyli Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashi. Avant Art Festival Japan 2. edition otworzy natomiast wernisaż Instalacji dźwiękowej „objects migration 02” Ryoko Akama.

Ponadto zaprosimy na przegląd filmowy, a w nim m.in. “One More Time with Feeling” – dokument o zespole The Bad Seeds i Nicku Cave z 2016 roku.

IDEA

“Przypomnienie, odwrót, podziemie”

….. czasy są trudne i wymagające wysiłku na wciąż rosnącej liczbie poziomów egzystencji i wyborów. By ułatwić wybór, rozwiązać kilka węzłów intelektualnych, znaczeniowych, a nawet dotyczących sfery psychofizycznego obłędu, stawiamy pytania o „gdzie i „jak”, spróbujemy wskazać opcje wyjścia z tego impasu dlatego zaprogramowaliśmy kolejną, dziesiątą już, edycję Avant Art Festival z myślą o tym wszystkim. Radykalną, tak jak radykalny jest powrót do korzeni, które, jak to zazwyczaj bywa, pozostają podziemne. Niewiele tu bieżącego konfetti, mało popkulturowego splendoru. To, mamy nadzieję, undergroundowa konsekwencja w jej rozlicznych, bogatych przejawach. To uczciwość wobec siebie i odbiorcy. Bez kompromisu, rozwiązań doraźnych. Bez krzywej zysku i tabeli strat, bez cynizmu, tylko sama Muzyka. Artyści, których zaprosiliśmy na tegoroczny AAF, mogą wywołać pełną niedowierzania konfuzję i dalej może zaciekawienie: dlaczego właśnie Oni. Nie proponujemy koprodukcji, błyszczących efektów i specjalnych pokazów, ważna jest tylko sama Muzyka…….

Ceny biletów: w przedsprzedaży/w dniu koncertu
Karnet muzyczny: 90 pln
Sprzedaż biletów i karnetów na www.biletin.pl oraz www.goingapp.pl